Vždy, keď sme zberali levanduľu, starká vzala malý zväzok a takto ho zalomila: Tento nápad vás bude tešiť celý rok!

Levanduľové obdobie jednoducho miluje. U nás ju pestujeme, odkedy nás to naučila babička – vždy vedela vybrať také miesto, kde sa bylinkám darilo najlepšie a preto sa každý rok hrdíme krásnou úrodou voňavej levandule.

Levanduľové obdobie jednoducho miluje. U nás ju pestujeme, odkedy nás to naučila babička – vždy vedela vybrať také miesto, kde sa bylinkám darilo najlepšie a preto sa každý rok hrdíme krásnou úrodou voňavej levandule. Babička z nej vyrábala rôzne veci – od čajov, cez levanduľový cukor až po krásne voňavé vence. Ja však každý rok vyrábam jej levanduľové tyčinky. Vyzerajú krásne a úžasne voňajú. Pár kúskov vždy zavesím do komory alebo do skrine a s moľami mám pokoj. Používam ich však aj ako ozdobu do kytíc, alebo ako milé pozornosti pre známych. Je to jednoduché a môžete sa to naučiť aj vy!

Tyčinky z levandule!

Na začiatok to vyskúšajte s menším zväzkom levandule.

Zväzok zahneme pod kvetou časťou a stonky preložíme cez celú kvetnú časť. Teraz vezmeme stuhu a začneme prevliekať cez stonky, až kým neopletieme celú hlavičku. Potom stonku jednoducho obtočíme stuhou tak pevne, aby držali pohromade.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Polystyrénové gule, lepidlo a sušená levanduľa – levanduľové vonne gule

Vrecúška zo starej záclony, ktoré vyrobíte bez šitia

Ďalšie krásne nápady z levandule

zdroj: pinterest