Vzala kúsok papierovej tapety a zložila ju ako harmoniku. Čo vymyslela vám ušetrí peniaze!

Toto sa vám bude hodiť. Perfektný tip do každej domácnosti!

Rolety nemusia patriť medzi najlacnejšie súčasti vybavenie našich bytov. Ak aj vy práve teraz uvažujete o kúpe rolety do bytu, tento návod vám určite príde vhod. Šikovná žena vám ukáže jednoduchý postup, ako štýlovú roletu zhotoviť z obyčajnej tapety. Výsledok si môžete prispôsobiť podľa svojich predstáv!

Potrebujeme:

Ľahkú ohybnú tapetu ľubovoľnej farby

Obojstrannú lepiacu pásku

Orezávač

Motúz alebo tenké lanko

Nožnice a meter

Jednošnúrkovú brzdičku – dostať ju v každej galantérii

Vysekávačku alebo raznicu

Postup:

Najskôr je potrebné zistiť rozmery okna, aby naň roleta perfektne pasovala. Zmerajte dĺžku a šírku metrom. Kedže bude tapeta zložená do tvaru harmoniky a bude na nej aj štýlový dekoračný oblúk, pripočítajte k nameranej dĺžke 30 cm.

Z tapety vystrihneme požadovaný rozmer a tapetu rovnomerne poskladáme ako harmoniku.

Tapetu opäť zložíme a v strede urobíme raznicou alebo vyrezávatkom otvor v ľubovoľnom tvare. Cez tento otvor prevlečieme lanko. Na jednej strane ho necháme voľne visieť a na druhej ho prilepíme.

Na druhú stranu, tam, kde lano voľne visí nalepíme pásku a vytvoríme dekoratívny oblúk. Urobíme to jednoducho tak, že na jednu polovicu najspodnejšieho pásika nalepíme obojstrannú pásku, pásik zložíme priečne na polovicu a konce zlepíme. Na visiacu časť lanka nasadíme brzdičku, ktorá poslúži na zdvíhanie rolety podľa našej potreby.

Hrubou obojstrannou lepiacou páskou nalepíme roletu do okna a môžeme používať. Čo poviete na výsledok?

zdroj: stranamasterov

Dnes najobľúbenejšie