Vďaka tejto výžive vám tučnolist zakvitne 3-krát do roka: Stačí len táto výživa, ktorá je zadarmo!

Strom peňazí, ako je často tučnolist prezývaný, máte možno doma aj vy. Ale viete ako sa oň správne postarať, aby vám kvitol? Vďaka tejto domácej výžive vám zakvitne aj 3-krát do roka!

Crassula (tučnolist) je v našich končinách veľmi obľúbenou rastlinou. Môže za to najmä nenáročná starostlivosť a krásne zelené mäsité listy, ktoré sú samé o sebe krásnou ozdobou.

Táto rastlinka je vďačnou voľbou aj pre začiatočníkov, keďže sami rýchlo zistia, že s tučnolistom nie je takmer žiadna práca. Na druhej strane sa aj veľmi jednoducho rozmnožuje – listy alebo odrezky zapichnutú do pôdy – to je všetko, čo potrebujete k získaniu nových rastliniek.

Pri správnej výžive vám bude táto utešená rastlinka naozaj kvitnúť, hoci mnohí pestovatelia jej kvety nikdy nevideli. Stačí ak zoberiete drevný popol, zalejete ho vriacou vodou a necháte vylúhovať 24 hodín. 

Postup:

Na jeden pohár použite 1 lyžicu popola, premiešajte a polejte rastlinu ku koreňom.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Svetlo, správna teplota a takmer žiadna voda

Úspech alebo neúspech kvitnutia súvisí aj s tým, či rastlinku správne zazimujete. Ak nie, rastlinka nebude mať energiu na vyhnanie púčikov a dokonca, listy môžu začať schnúť a opadávať.

Počas zimy je potrebné rastlinku premiestniť na svetlé miesto, kde aj počas krátkych dní získa čo naviac svetelných lúčov. Dôležitá je aj správna teplota 10-15 stupňov. Práve pri takejto teplote má tučnolist najviac energie na vyhnanie púčikov a zakvitnutie. Tučnolist zazimujte už začiatkom jesene, nízke nočné teploty vonku by ho ľahko zahubili.

Čo sa týka zálievky, odporúča sa minimálna alebo žiadna zálievka. Tučnolist patrí do rodiny sukulentov a vlahu si zhromažďuje v mäsitých listoch. Rovnako zabudnite na akékoľvek prihnojovanie počas zimy (hnojiť len od marca-apríla do augusta).

Kvetmi vás môže tešiť už túto zimu

Ak máte dostatočne „starý“ tučnolist a poskytnete mu na zimu vhodné prostredie, môže vás potešiť kvetmi už v zime. Hoci najčastejšie kvitne tučnolist na jar a v lete, často ho ku kvitnutiu vyprovokojú práve stabilné podmienky počas zimných mesiacov. Najčastejšie nasadí kvety v decembri a kvitne nepretržite až do neskorej jari.

Rastlina peňazí a šťastia

Tučnolist je podľa učenia Feng Shui rastlinou peňazí a šťastia. Do bytu prináša radosť, pozitívnu energiu a vyháňa tú zlú. Okrem krásneho doplnku do bytu v nej podľa Feng Shui máte aj silnú spirituálnu hodnotu:-)

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay