Vyzerá ako obyčajný dom, vo svete však nemá páru. Prečo je taký výnimočný?

Tento dom sa navonok tvári celkom normálne. Rozloha 110 m2  poskytuje veľkorysý priestor pre život väčšej rodiny. Prečo by  však tento dom mal byť iný, ako všetky ostatné stavby naokolo?

Ultrarýchly

Vzorový dom postavený čínskou spoločnosťou Zhuoda Group je jediným svojho druhu na svete. Celá výstavba domu totiž trvala menej ako 3 hodiny. A to nie je všetko! V priebehu tohto krátkeho času bol dom kompletne vybavený a pripravený na okamžité nasťahovanie sa. Nachádzalo sa tu všetko vrátane nábytku, elektrických rozvodov a iných komponentov.

Dom je postavený zo špeciálneho materiálu, vyrobeného z  priemyselného a poľnohospodárskeho odpadu – jeho presné zloženie však firma z pochopiteľných dôvodov tají. Okrem špeciálneho stavebného materiálu využila firma pri realizácií techniku 3D tlače. Jednotlivé bloky boli vytlačné 3D tlačiarňou a pracovníci ich len spojili dohromady podobne ako lego.

Lacné bývanie budúcnosti

Možno by ste si pomysleli, že ultrarýchle domy musia byť aj poriadne drahé. Opak je však pravdou! Cena takéhoto domu so všetkým vybavením je vyčíslená na 45 000 Eur. To je cena, za ktorú si v našom hlavnom meste ťažko zoženiete čo i len garzonku, tobôž nie vilu s rozlohou 110 m2.

Záruka 150 rokov

Ak si myslíte, že háčik spočíva práve v životnosti tejto stavby, radi vás vyvedieme z omylu. Dôkladné testovanie preukázalo, že takýto dom má minimálnu životnosť neuveriteľných 150 rokov. Podľa zástupcov firmy ide o revolúciu na realitnom trhu, ktorá umožní každému, aby získal svoj vysnívaný dom.

Čo poviete na tento svetový unikát ? Myslíte si, že výroba ultrarýchlych 3D domov dorazí čoskoro aj k nám? Napíšte nám komentár!

zdroj: 3ders.org

Dnes najobľúbenejšie