Nikdy by som nepomyslela, že obyčajná pasta dokáže týchto 19 vecí: Uložte si to!

Zubná pasta je logicky na čistenie zubov. Ale vedeli ste, že vám pomôže vyčistiť aj sporák, WC a to zďaleka nie všetko? Na tieto triky sa prišlo úplnou náhodou, ale fungujú fantasticky!

Odstráni škrabance na aute

Áno, čítate správne! Na zmiernenie škrabancov vytlačte trochu zubnej pasty na čistú zubnú kefku, alebo inú malú jemnú kefku. Zrnitá textúra zubnej pasty pomôže vyčistiť tmavší lak na bledom aute, ktorý vám zostal v podobe škrabanca.

Sporák sa Bude sa lesknúť ako nikdy predtým!

Potrebujete:

zubná pasta

prípravok na umývanie riadu

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Postup:

Sporák najskôr umyte od najväčšej nečistoty. Potom si dajte na hubku zubnú pastu a vyčistite všetku zažratú nečistotu a šmuhy.

Potom už len vyutierajte sporák čistými papierovými utierkami. Hotovo a sporák je ako nový.

Videonávod

Oživí vaše striebro

Ak sa na vašich strieborných šperkoch objavili tmavé škvrny, na ich odstránenie nepotrebujete žiadne špeciálne prípravky. Stačí vám obyčajná zubná pasta a mäkká zubná kefka. Naneste na povrch, jemne rozotrite a zotrite. Budú ako nové.

Zubná pasta môže nahradiť špeciálne toaletné gély

10+ životných trikov, ktoré sa zdajú divné, kým ich nevyskúšate

Ak nechcete minúť veľa peňazí na špeciálne gély a kapsuly na čistenie toalety, stačí použiť zubnú pastu. Jedna tuba pritom vydrží aj na 3 mesiace a vaša toaleta bude voňať krásne a vždy bude vyzerať dobre. Stačí, ak pastu dáte do závesného držiaka, v ktorom býva WC prostriedok.

Vyčistí umývadlo

Paradoxne, zubná pasta sa osvedčila ako čistiaci prostriedok aj na umývadlá, ktoré bývajú často znečistené práve ňou samotnou. Ale to sa stane vtedy, ak ju necháte na umývadle zaschnúť. Ak však budete leštiť umývadlo jemnou handričkou, dosiahnete žiarivý efekt. Keď už budete čistiť umývadlo, zubnú pastu môžete aplikovať rovno aj na chrómovú vodovodnú batériu.

Už žiadne zahmlené svetlomety

Vezmite zubnú pastu – ideálne tú na bielenie zubov – naneste na špongiu a rozotierajte po celom povrchu svetlometov. Rozdiel uvidíte hneď, ako pastu zotriete.

Na otvory v stene

Táto rada síce nepomôže pri čistení, ale zíde sa v prípade, ak máte na stenách drobné diery po klincoch či kolíkoch. Pastu jednoducho naneste do otvoru a prebytok zotrite.

Klávesy na starom klavíri

Zažltnuté klávesy na starom klavíri môžu opäť žiariť jasnou bielou farbou. Opatrne jemnou handričkou rozotrite po povrchu. Funguje to skvele!

Pripálená žehlička

Najskôr sa snažíme ešte za tepla odstrániť čo možno najviac pripálenej plochy (napríklad špachtličkou). Potom na suchú handru nanesieme zubnú pastu a krúživými pohybmi prechádzame po pripálenom povrchu žehličky. Táto metóda funguje vynikajúco v prípade nerezavých povrchov a v prípade, že sa nejedná o staršie odolné pripáleniny. Potom stačí zvyšky pasty jednoducho umyť pod studenou vodou.

Na poškriabaný displej

Máte poškriabaný displej na mobile? Vďaka týmto trikom bude opäť ako nový!

Áno, malé množstvo zubnej pasty vám môže skutočne pomôcť odstrániť drobné škrabance. Uistite sa však, že máte doma klasickú zubnú pastu a nie gély či prípravky na čistenie chrupu.

Naneste malé množstvo pasty na poškodené miesto a vatovým tampónom alebo handričkou s mikrovláknami roztierajte pastu po týchto miestach krúživými pohybmi, až pokiaľ škrabance prestanú byť viditeľné. Potom čistým tampónom alebo navlhčenou handričkou odstráňte zvyšky pasty z displeja a rozdiel by ste mali vidieť okamžite.

Na sklo na sprchovacom kúte

Správne vyčistenie skla na sprchovacom kúte je pre mnohých doslova nočnou morou. Ak už neviete ako naň, naneste pastu na vlhkú handričku alebo hubku. Pri odolných škvrnách nechajte pastu pôsobiť dlhšie a potom opláchnite.

Biele podrážky na teniskách

Aj po celých mesiacoch používania môžu podrážky vyzerať opäť krásne a budú žiariť. Naneste na biely povrch zubnú partu a rozotierajte po celej ploche (ideálne pomocou zubnej kefky) potom umyjeme čistou handričkou.

Zahmlievanie potápačských okuliarov

Pred tým, ako sa pôjdete do vody ich sklá jednoducho pretrite zubnou pastou. Na povrchu sa tak vytvorí neviditeľná ochranná vrstva, ktorá zabráni zahmlievaniu pri ďalšom ponore.

Kruhy od pohárov na drevenom nábytku

Odstránite ich jednoducho pomocou zubnej pasty. Naneste, pretrite a pastu odstráňte čistou handričkou. Kruhy budú preč.

Lak na nechty

Vedeli ste, že zubnú pastu môžete použiť aj ako skvelý odlakovač? Votrite ju do nechtov a zbavíte sa nielen laku, ale vaše nechty tiež získajú žiarivý lesk.

Škvrny od atramentu

Objavili sa vám napríklad na čerstvo vypratej košeli? Skôr, ako ju opäť hodíte do práčky, aplikujte na toto miesto zubnú pastu a pokúste sa, čo najviac ho pomocou pasty vyčistiť. Potom zotrite vlhkou handričkou a vyperte ako zvyčajne.

Štípance zmiznú počas noci

Otravný hmyz na vašej koži nezanechá žiadnu červenú stopu. Hneď, ako je to možné, naneste si na uštipnuté miesto miesto. Do rána červené fliačiky zmiznú. Navyše, pasta zabráni tomu, aby miesto svrbelo, pálilo a inak vám znepríjemňovalo život.

Vyrážky na tvári

Rovnako pasta funguje aj na vyrážky na tvári. Pasta ich vysuší a oni rýchlejšie zmiznú.

Termosky zbaví zápachu

Do termosky stačí naliať horúcu vodu, pridajte zubnú pastu, zatvorte a párkrát zatraste. Zápach zmizne a termosku môžete opäť používať.

Čarovná vianočná ozdoba

Jedným z nápadov, ako vytvoriť krásne dekorácie je vločky z papiera na okno nalepiť. Hoci po uplynutí Vianoc budete musieť okná poriadne umyť, krásny efekt stojí za tú námahu. Na vytvorenie tejto dekorácie zmiešame v miske vodu so zubnou pastou tak, aby sme získali riedku pastu. Vločky vložíme do misky s pastou a kým sú ešte mokré, pritlačíme ich na povrch skla.

1355603670_2

1355603727_3

Mokrú vločku pritlačíme na sklo a pritlačíme handričkou.

1355603696_5

Na okno nanesieme trochu vody pomocou rozprašovaču a špongiou rozotrieme hmotu zo zubnej pasty a vody. Vznikne nám tak snehový efekt.

1355603711_6

O niekoľko minút, keď vločka zaschne, odlepíme ju a máme hotovo.

1355603662_8

Video návod, ako použiť zubnú pastu v domácnosti!

Pomôže vám zbaviť škrabancov na čipoch a drobných elektronických zariadeniach, vyčistí perfektne displej, vzácne mince aj stopy po fixkách na stole či plastových povrchoch. Pozrite sa, čo všetko dokáže!