Olivový olej nepoužívajte len na varenie, toto je fantastické: Toto dokáže, ak kvapnete pár kvapiek do ucha– funguje to!

Určite ste už počuli o množstve spôsobov, ako využiť olivový olej v kuchyni. Tušili ste však, že tam jeho možnosti zďaleka nekončia?

Určite ste už počuli o množstve spôsobov, ako využiť olivový olej v kuchyni. Tušili ste však, že tam jeho možnosti zďaleka nekončia? Prinášame vám niekoľko geniálnych nápadov, ako využiť olivový olej aj mimo kuchyne. Inšpirujte sa a zistíte, že v olivovom oleji máte neoceniteľného pomocníka!

Odoženie krtka

Ak vám v záhrade robí neplechu tento podzemný cestovateľ, môžete ho jednoducho vyhnať z vášho pozemku pomocou olivového oleja. Jeho arómu totiž krtko cíti už z diaľky a keďže mu vôbec nevonia, poberie sa kade ľahšie. Na starú handričku naneste trochu olivového oleja a handričku natlačte do krtinca. To bude pre krtka jasný signál, že v záhrade nie je vítaní.

Ochráni pred hrdzou

Z času na čas je dobré ošetriť pracovné nástroje pred hrdzavením. Účinnou metódou je na očistený povrch naniesť trošku oleja a rozotrieť – najviac na miesta, kde sa ukazuje hrdza. Predĺžite tak nielen životnosť vášho náradia, ale zároveň mu dodáte aj pekný lesk.

využitie olivového oleja v záhrade

Na bolesť uší

Pri bolesti ucha skúste zohriať malé množstvo olivového oleja (pozor, aby nebol príliš horúci). Ľahnite si na bok zdravým uchom nadol a do toho boľavého si kvapnite 3-4 kvapky zohriateho oleja. Nechajte stiecť dnu. Alternatívou je namočiť do oleja vatový tampón a zaviesť do ucha. Olivový olej pomáha liečiť infekciu a uľaviť od bolesti.

...

Ľahko odstránite ušný maz

Do každého ucha pravidelne nalejte niekoľko kvapiek čistého olivového oleja. Nechajte olej niekoľko minút pôsobiť, než si ľahnete na uterák a nechajte ho kvapkať. Zabráni sa tak tvorbe ušného mazu.

Odstráni žuvačky z rôznych povrchov

Ak ste si na podrážke vašich topánok našli prilepenú žuvačku, nezúfajte. Naneste na papierovú utierku trochu olivového oleja a dôkladne žuvačku zotrite. Uvidíte, že s pomocou olivového oleja to pôjde jedna radosť.

Dokonca, olivový pomôže aj v prípade, ak sa vám žuvačka dostala do vlasov. Naneste olivový olej na miesto, na ktorom je žuvačka prilepená aj aj na okolité vlasy. Nechajte pôsobiť 5-10 minút a potom žuvačku zľahka ťahajte z vlasov.

Oživí nábytok a dodá neprekonateľný lesk

Olivový olej dokáže zázraky aj s vašim nábytkom. Predovšetkým, ak ide o staršie kusy alebo o opotrebovaný nábytok. Vynikajúco tiež bojuje proti zápachu a nechceným obyvateľom v skriniach. Zmiešajte štvrť šálky olivového oleja  s citrónovou šťavou alebo octom v pomere 2:1 a touto zmesou potrite nábytok vo vašom byte. Okrem krásneho lesku táto metóda pomôže šikovne skryť drobné škrabance či oderky na drevených povrchoch.

Vyčistí okenné parapety

Ak máte kamenné parapety, čas od času je potrebné poriadne ich vyčistiť. Pomôže vám v tom olivový olej. Malé množstvo nalejte na parapetu a dôkladne rozotrite po jej povrchu. Parapety sa budú nielen krásne lesknúť, ale omnoho dlhšie vydržia v bezchybnom stave odolávať  dažďovým kvapkám a iným neduhom počasia.

Batéria ako nová

Trochu olivového oleja naneste na povrch batérie a vyleštite pomocou jemnej handričky. Olivový olej dodá nielen krásny lesk, ktorý vydrží dlhšie ako pri používaní chemický prostriedkov z obchodu, ale zároveň chráni povrch batérie pred vodným kameňom a inými usadeninami. Výsledok je jednoducho ohromujúci!

Najlepší masážny olej

Ak obľubujete masáže, olivový olej vám poslúži aj v tejto oblasti. Namiesto drahých masážnych olejov zmiešate olivový olej s niekoľkými kvapkami obľúbeného esenciálneho oleja. Olivový olej nie len hydratuje, upokojuje a ošetruje pokožku, ale v kombinácií s cielenou masážou dokáže dokonale zmierniť napätie a uvoľniť telo.

Odstráni vošky

Ak sa na vašich rastlinách priživujú vošky, nemusíte proti nim bojovať drahými chemickými prostriedkami. Stačí,  ak olivový olej zmiešate s kvapkou saponátu, zmes prelejete do nádoby s rozprašovačom a postriekate napadnuté rastliny. Vďaka tejto jednoduchej metóde sa vošiek zbavíte na dlhú dobu.

Ruky špinavé od farby?

Žiaden problém! Ak máte ruky znečistené farbou alebo inou odolnou nečistotou, stavte opäť na olivový olej. Zmiešajte olivový olej s trochou soli alebo cukru. Zmesou si poriadne potrite ruky a uvidíte, ako ľahko odstránite všetky nečistoty.

Pomôže so zaseknutým zipsom

Ak máte problém so zadierajúcim sa zipsom, s ktorým niekedy nejde pohnúť, vezmite vatovú tyčinku do uší a namočte koniec v olivovom oleji. Potrite olejom jednotlivé zúbky aj bežec, nechajte chvíľku pôsobiť a potom pomaly potiahnite. Zips by mal fungovať bez problémov.

Vyleští topánky a kožené doplnky

Namiesto kupovaných prípravkou na leštenie topánok, dajte pre zmenu šancu olivovému oleju. Práve olivový olej totiž dodá vašej obuvi neprekonateľný lesk a zároveň jemne ošetrí jej povrch. Bez použitia chemikálií tak hravo ošetríte a vyleštíte nielen obuv, ale aj kabelky či iné kožené výrobky.

Ošetrí podráždenú pokožku

Olivový olej je neoceniteľným pomocníkom aj v oblasti krásy a prirodzene zdravej pokožky. Dokáže rýchlo upokojiť a vyživiť podráždenú pokožku. Jeho používanie sa vynikajúco osvedčilo napríklad bezprostredne po holení, kedy je naša pokožka podráždená.

Vlasy ako grécka bohyňa

Ak máte suché vlasy, olivový olej by ste mali mať stále poruke. Naneste si niekoľko kvapiek oleja na ruky a jemne vmasírujte do pokožky vlasov. Potom vlasy prečešte a nechajte olej pôsobiť cca 1 hodinu. Následne normálne umyte šampónom. Pre ešte lepšie účinky sa odporúča zábal  pripravený z trochy olivového oleja a vaječného žĺtka.

Jemne odlíči aj ten najodolnejší makeup

Naneste trochu olivového oleja na vatový šampón a aplikujte rovnako ako klasické prípravky na odličovanie. Vaše pleť ostane krásne čistá, hydratovaná a vyživená. Prípadne môžete olivový olej najskôr rozotrieť  po pokožke tváre a následne zotrieť čistým tampónom. Ak vám prekáža špecifická aróma tohoto oleja, vďačnou alternatívnou je napríklad kokosový olej.

zdroj: takprosto