Vyrobte si originálne vianočné svietniky. Potrebujete na to len 2 veci!

Originálne svietniky, ktoré rozžiaria váš byt. Neváhajte a vyrobte si vlastnoručnú vianočnú dekoráciu.

Mihotavé svetlo sviečky dokáže v každom byte vyčarovať pokojnú atmosféru, ktorá je charakteristická práve pre blížiace sa Vianočné sviatky. Inšpirujte sa skvelým nápadom na výrobou originálnych domácich svietnikov, ktoré rozžiaria váš domov.

Potrebujeme:

Vosk (získame ho zo starých sviečok, z ktorých odstránime knoty)

Balóny

Postup:

Na stôl uložíme hárok papiera na pečenie, aby sme voskom neušpinili nábytok.

Staré sviečky bez knotov vložíme do nádoby, preložíme na sporák a vosk rozpustíme. Zahrievame na strednom plameni za stáleho miešania. Na rozpustenie vosku môžeme použiť aj mikrovlnku, je však potrebné, aby sme nádobu každých 30 sekúnd vybrali a obsah premiešali.

Do každého balónu, s ktorým pracujeme, napustíme vodu (približne do 2/3), aby sme ho mohli ponoriť do vosku bez toho, aby nám praskol. Nafúkneme do takej veľkosti, aké veľké chceme mať naše svietniky. Myslite na to, že svietnik musí byť dostatočne veľký, aby ho sviečka neroztopila.

Balón pomaly namočíme do vosku, pričom na rukách máme gumené ochranné rukavice. Balón z vosku vyberieme a potom opäť ponoríme. Tento postup opakujeme niekoľkokrát, aby sme získali hrubšiu vrstvu vosku.

Balóny obalené vo vosku preložíme na papier na pečenie a necháme 24-48 hodín vyschnúť. Na spodnú stranu svietnika prilepíme kúsok papiera, aby nám nezašpinil nábytok.

Keď je vosk uschnutý, balóny jednoducho praskneme a zo svietnikov vyberieme.

Potom už stačí len  vložiť čajovú sviečku a môžeme sa tešiť z vlastnoručne zhotovenej svietiacej dekorácie.

zdroj: diply

Dnes najobľúbenejšie