Najlepšia rada kaderníčky, ako zastaviť vypadávanie vlasov: Prvá maska, ktorá mi zabrala za pár dní, dodala vlasom objem a hodvábny lesk

60 – 100 vlasov, ktoré počas dňa vypadnú, je normou. Počas umývania sa toto množstvo môže zvýšiť. Všetko, čo presahuje normu si vyžaduje okamžitú reakciu z vašej strany. Máme pre vás vynikajúci tip priamo od kaderníčky, ktorá sa starostlivosťou o vlasy svojich klientov živí – nedá dopustiť na tento dostupný produkt.

pivo na vlasy

Výhody piva na vlasy

Pivovarské droždie, chmeľ a slad sú hlavnými aktívnymi zložkami akéhokoľvek piva. Kvasinky sú zdrojom vitamínov B nevyhnutných pre výživu a normálne fungovanie vlasových folikulov. Chmeľ a slad sú bohaté na vitamín PP, ako aj na železo, fosfor a horčík.

Spoločne tieto účinné látky obnovujú proces rastu nových vlasov, vytvárajú hustejšie a pevnejšie vlasové vlákno. Chmeľ okrem iného obsahuje rastlinný hormón – fytoestrogén – 8-prenylnaringenin. Výsledkom pôsobenia piva na pokožku hlavy je elimonácia svrbenie, lupín a pomoc s rýchlo sa mastiacimi vlasmi.

pivo na vlasy

 

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ak sa chystáte využiť pivo na ošetrenia vlasov, zvážte niekoľko dôležitých bodov.

  • Najužitočnejšie pivo na vlasy – tmavé, nefiltrované. Ale blondínky (s prírodnými aj zosvetlenými prameňmi) by si mali pamätať na farbiace vlastnosti tmavého piva, takže by radšej mali použiť svetlé pivo.
  • Na prípravu masky by sa malo pivo mierne zahriať. Účinné látky tak lepšie prenikajú do vlasov.
  • Ak chcete odstrániť špecifickú vôňu piva, pomôže vám niekoľko kvapiek éterického oleja.

pivo na vlasy

Pivná maska ​​na rast vlasov

Potrebujeme:

  • 200 ml piva
  • 1/2 banánu
  • 1 polievková lyžica medu
  • 1 žĺtok

pivo na vlasy

 

Príprava a použitie

Vložte banán a žĺtok nakrájaný na kúsky do mixéra. Rozmixujte.

Pridajte med, nalejte pivo a rozšľahajte znova, až kým nevznikne pasta.

Výsledný produkt naneste končekmi prstov na pokožku hlavy. Procedúra by sa mala robiť s čistými a vlhkými vlasmi. Ľahko masírujte a zabaľte.

Nechajte masku pôsobiť 2-3 hodiny, potom ju dôkladne opláchnite teplou vodou.

 

pivo na vlasy

Expresné pôsobenie pivních masiek na vypadávanie vlasov je 7 dní, na prevenciu a udržiavanie zdravých vlasov používajte výrobok 2-krát týždenne. Pivo zriedené vodou v pomere 1: 2 sa môže použiť aj na obnovenie lesku a objem.