Lepšie ako langoše: Tieto vynikajúce jogurtové placky so syrom sú doslova návykové!

3019 0

Tieto placky podľa receptu z youtube sú výborným občerstvením kedykoľvek, keď dostanete chuť na niečo dobré. Jednoduchá príprava a chuť na jednotku s hviezdičkou!

Potrebujeme:

230 ml teplej vody

110 g prírodného jogurtu bez cukru

75 ml oleja

1 ČL sušeného droždia

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

1 ČL cukru

soľ podľa chuti

525 g hladkej múky

sezamové semienka

syr mozzarella na plnenie

voliteľné: nasekaná vňať, cibuľka, mäkký syr, olivový olej

Postup:

Do misy si nalejeme vodu, pridáme sušené droždie, cukor a premiešame. Prilejeme olej, pridáme všetok jogurt, soľ a dôkladne premiešame metličkou. Teraz pridáme všetku múku.

Rukou vypracujeme cesto, ktoré bude najskôr lepkavé. Zapracujeme sezamové semienka.

Podľa potreby môžeme pridať ešte trochu múky. Hotové cesto prikryjeme potravinárskou fóliou a necháme hodinu nakysnúť. Medzitým si pripravíme plnku – strúhanú mozzarellu, mäkký syr a nakrájanú cibuľku. Môžeme dochutiť soľou a koreninami podľa chuti, aj trochou olivového oleja.

Plnku premiešame a nakysnuté cesto si preložíme na pracovnú dosku. Vytvarujeme hrubšiu placku a tú rozrežeme na rovnaké trojuholníky ako pizzu. Z každého trojuholníka pripravíme malý bochníček. Každý z nich roztlačíme na placku, naplníme plnkou a zabalíme.

Placky opekáme na rozhorúčenej suchej panvici. Nakoniec ich potrieme olivovým olejom, v ktorom sme rozmiešali červenú papriku a nasekanú vňať.

Prajeme dobrú chuť!

Video postup:

 

 

 

 

Témy:


Pridajte svoj komentár