Vynikajúce chlebové placky plnené šunkou a syrom BEZ KYSNUTIA: Celá príprava vám zaberie 15 minút a miluje ich celá rodina!

Vynikajúce jedlo podľa receptu z youtube, ktoré si určite obľúbite nielen pre jeho skvelú chuť. Celková príprava vám zaberie naozaj len 15 minút, pretože cesto nepotrebuje kysnúť a behom chvíľky je hotové. Potom už len naplníte, opečiete a hotovo!

Potrebujeme:

350 g múky

15 g instantného droždia

1 ČL soli

3 PL rastlinného oleja

...

šunku

syr

olej na vymastenie

Postup:

Do väčšej misy si nasypeme múku, pridáme instantné droždie, soľ a dôkladne premiešame.

Nalejeme 3 lyžice rastlinného oleja a vypracujeme kompaktné cesto. To rozdelíme na 8 rovnakých častí a vyformujeme guľôčky.

Následne každú z nich vyvaľkáme na placku. Zoberieme dve placky, na jednu naukladáme 1 – 2 plátky šunky, pridáme nastrúhaný alebo na kocky pokrájaný tvrdý syr a prikryjeme druhou plackou. Okraje dobre pritlačíme.

 

Panvicu si vymastíme trochou oleja a potom placky opekáme pod pokrievkou 5 minút. Po uplynutí tejto doby vrch placky jemne potrieme olejom, prevrátime a opekáme ďalších 5 minút. Môžeme servírovať so zeleninovou oblohou.

Prajeme dobrú chuť!

 

TIP: Placku si môžete naplniť napríklad aj hubami, môžete pridať paradajky, či bylinky alebo ju naplňte inou plnkou podľa chuti.