Vylievate vodu z ryže? Robíte chybu, je to hotový zázrak!

Čo všetko dokáže obyčajná voda z ryže, ktorú väčšina ľudí vylieva?

Pred varením ryže je normálne, že túto surovinu prepláchneme vodou. Väčšina z nás to robí tak, že ryžu nasype do sita a vodu z nej jednoducho nechá odtiecť do umývadla. Vedeli ste však, že odtoku vám uniká hotový poklad?

Lepšia ako drahé kozmetické prípravky

Voda z ryže je vynikajúcim pomocníkom v oblasti starostlivosti o vlasy a pleti. Po bežnom umytí vlasov si vodou z ryže vlasy prepláchnite. Ryžová voda obsahuje množstvo minerálov a živín, ktoré vlasom dodajú prirodzené zdravie, lesk a pružnosť. Rovnako blahodárne pôsobí voda z ryže aj na pokožku, ktorú zanecháva jemnú a hladkú. Okrem toho je to najúčinnejšie prírodné tonikum, pomáha uvoľňovať póry a pokožku prirodzene zjemňuje. Tí, ktorí ju používajú pravidelne sa zhodujú, že je účinnejšia ako drahé kozmetické prípravky z obchodu.

Ryžová voda na pleť a vlasy

Potrebujeme:

½ šálky nevarenej ryže

Vodu

Postup:

Ryžu najskôr prepláchneme s 1 šálkou vody, aby sme odstránili nečistoty. Potom ryžu preložíme do misky a zalejeme vodou. Premiešame rukami, aby sa voda zakalila (to pomôžeme vitamínom a minerálom, aby sa rýchlejšie uvolnili do vody) a necháme 10-15 minút odstáť.

Vodu následne scedíme a zachytíme do samostatnej nádoby. Môžeme okamžite používať na opláchnutie vlasov alebo pokožky.

Pomôže rastlinám

Voda z ryže obsahuje množstvo látok, ktoré nachádzame v kupovaných hnojivách pre rastliny. Okrem minerálov je to najmä dusík, draslík a fosfor, ktoré rastlinám zabezpečia potrebnú výživu a vitalitu. Voda sa môže používať na zlalievanie rastlín maximálne 2x do týždňa. Ako skvelé a lacné hnojivo môžeme použiť aj vodu, ktorá zvýši z varenia ryže. V tomto prípade je však dôležité, aby bola voda dostatočne vychladená – ideálna je izbová teplota. Pri používaní prevarenej vody treba tiež myslieť na to, že voda nemôže byť osolená.

Liek z prírody

Voda z varenej ryže sa používa aj na liečbu hnačky a účinne tiež reguluje telesnú teplotu. Všeobecne sú známe jej blahodárne účinky pri žalúdočných komplikáciách a liečbe nepríjemných brušných viróz. Navyše, dokáže povzbudiť organizmus a dobiť potrebnú energiu lepšie ako káva. V krajinách ďalekého východu považujú ryžu a rovnako aj vodu z ryže za kľúč k zdraviu, dlhovekosti a prirodzenej kráse.

zdroj: healthandhealthyliving

 

Dnes najobľúbenejšie