Výhodné poistenie môžete mať už teraz. Nechávať to na poslednú chvíľu sa neoplatí

Firmy ponúkajú najrôznejšie druhy poistení, no vybrať si z nich to najvhodnejšie nie je jednoduché. Na internete sa však dá nájsť všetko, iba treba vedieť, kde hľadať. S nevýhodným poistením sa môžete rozlúčiť. Nahraďte ho poistením, za ktoré nebudete platiť zbytočne veľa.

Väčšina ľudí si v dospelosti urobí vodičské skúšky, aby mala oprávnenie jazdiť na motorovom vozidle a postupne sa snaží zadovážiť si prostriedky na to, aby si mohla zakúpiť vlastný automobil. S jeho vlastnením sa však už spájajú rôzne komplikácie, v ktorých sa treba vedieť vyznať. Dnešné firmy našťastie myslia na všetko a uvedomujú si, že ľudia okrem informácií vyžadujú aj komfort, a preto im ponúkajú všetky potrebné informácie pohodlne na internete.

Rôzne ponuky na havarijné poistenie si môžete na internete porovnať, aby ste si vybrali tú, ktorá vám najlepšie vyhovuje. Vo svojej podstate ukrýva tento typ poistenia najmä krytie škôd, ktoré môžu na poistenom vozidle vzniknúť pri havárii, krádeži, alebo v dôsledku vandalov či živelnej udalosti. Tento typ poistenia chráni vaše auto pri rôznych škodách, a to aj pri tých, ktoré by vznikli priamo vaším zavinením. Od povinného zmluvného poistenia sa však líši.

Prostredníctvom internetu v dnešnej dobe nie je problém nájsť potrebné informácie, ale ani uzatvoriť poistenie online, pohodlne a bezpečne aj takto na diaľku. Firmy sprostredkujú svoje internetové služby, a dokonca aj poskytujú odborné poradenstvo, aby sa klienti nezbláznili z toľkých zložitých faktov a lepšie sa v nich vyznali.

Majitelia automobilov musia okrem technickej a emisnej kontroly stavu vozidla riešiť aj zákonné poistenie, ktoré vlastníkovi motorového vozidla vyplýva priamo zo zákona. Je povinné pre všetkých, a to z toho dôvodu, že každý účastník cestnej premávky môže byť potenciálne účastníkom nejakej dopravnej nehody a spôsobiť nejaké škody, či už na majetku, alebo na zdraví. Nikto si, samozrejme, nepraje, aby sa mu také niečo stalo, niekedy sa však veci zomelú celkom inak a človek sa ocitne v situácii, kedy mu aspoň toto poistenie môže nejakým spôsobom pomôcť. Slúži na krytie škôd, ktoré môžu vzniknúť pri ujme na zdraví či poškodení automobilu cudzej osoby.

Ako všetko, aj poisťovníctvo je biznis, a nie dobročinnosť. Poisťovne sa pretekajú v tom, ktorá skôr ohúri potenciálnych klientov a každá sa im snaží poskytnúť výhodné podmienky, z ktorých by však tiež mali úžitok. Na vás je teda vybrať si poistenie tam, kde je najvýhodnejšie pre vás. To najlepšie zistíte, ak si porovnáte poistenia, ktoré sú v ponuke.

Ak nie ste spokojní a máte pocit, že za povinné zmluvné poistenie platíte zbytočne veľa, zrušenie PZP nie je žiadny problém. Pri rušení nevýhodného povinného zmluvného poistenia (teda PZP) je však dôležité, aby ste dodržali výpovednú lehotu a dali si pozor na všetko potrebné. Môžete pokojne osloviť spoľahlivého poistného poradcu, o ktorom viete, že vám dobre poradí. Opýtajte sa vašich známych, ktorí vám určite odporučia niekoho, s kým boli spokojní.

Šikovný poradca vám zároveň vie dobre poradiť a môže vás informovať aj o aktuálnych novinkách na poli ponúk poisťovní a finančných inštitúcií. A odborné poradenstvo je niekedy lepšie, ako keď si má človek poradiť so všetkým sám. Ako sa hovorí, dobrá rada nad zlato.

Poistenie je v núdzi aspoň nejakou istotou, aj keď situácia nie je jednoduchá. Zháňať však výhodné podmienky na poslednú chvíľu je takmer nemožné. Preto je lepšie v predstihu si sadnúť za počítač a preštudovať si, kde sú podmienky najvýhodnejšie. Napríklad podať výpoveď PZP môžete iba jedenkrát ročne, písomnou formou, a to ku koncu poistného obdobia, respektíve k výročnému dňu. Do poisťovne však vaša výpoveď musí byť doručená včas, teda už 42 dní pred týmto dňom. Údaj o výročnom dni istotne nájdete v poistnej zmluve.

(PR)

Picture of Inzercia

Inzercia

Platená inzercia. Články s týmto označením nie sú redakčným obsahom portálu. Viac informácií o možnostiach spolupráce nájdete na www.dobremedia.sk.

Dnes najobľúbenejšie