Super jedlo z jednej misy: Žiadne dlhé státie pri sporáku, stačí len navrstviť do zapekacej misy a fantastický obed máte takmer bez námahy!

Pridajte si do svojej zbierky receptov aj tento jeden z youtube a varenie bude hračka. Chutné jedlo takmer bez námahy, ktoré si bude pochvaľovať celá rodina!

Potrebujeme:

1 kg zemiakov

soľ, bazalku, červenú papriku a iné koreniny podľa chuti

olej

1 veľkú cibuľu

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

1 mrkvu

500 g mletého mäsa

300 ml kyslej smotany alebo bieleho jogurtu

150 g strúhaného syra

Postup:

Zemiaky si očistíme, umyjeme a zošikma nakrájame na stredne hrubé kolieska. Vložíme ich do misy, pridáme soľ, červenú papriku a iné koreniny podľa chuti. Zalejeme malým množstvom olivového oleja a dobre premiešame.

Cibuľu si očistíme, jednu časť nakrájame na polovíčné kolieska, druhú najemno. Kolieska cibule rovnomerne navrstvíme na dno jenskej misy a na ne naukladáme pripravené zemiaky.

Očistíme si mrkvu, nastrúhame ju na jemnom strúhadle a pridáme do misy s druhou časťou najemno nakrájanej cibule. Vložíme mleté mäso a všetko spolu premiešame so smotanou alebo jogurtom, soľou a korením. Následne mäsovú hmotu navrstvíme na zemiaky.

Navrch môžeme poukladať pár cherry paradajok a dáme piecť do predhriatej rúry na 40 minút pri teplote 170 °C. Po uplynutí tejto doby vyberieme jedlo z rúry, posypeme strúhaným syrom a dáme zapiecť ešte asi na 10 – 15 minút. Môžeme servírovať. Prajeme dobrú chuť!