Tieto zákusky u nás nesmú chýbať na žiadnej oslave: Veterníkové jednohubky, ktoré miznú zo stola rýchlosťou blesku!

4172

Keď sa u nás chystá nejaká oslava, všetci sa vždy tešia na tieto zákusky podľa receptu z youtube. Sú oveľa lepšie, ako klasické veľké veterníky a vyzerajú pekne na slávnostnom stole. Len tak sa vždy po nich zapráši!

Potrebujeme:

Na krém

3 poháre mlieka

1 čajovú šálku cukru (ak máte radi sladšie, môžete pridať 2 – 3 lyžice naviac)

2 PL hladkej múky (kopcovité)

1 PL kukuričného škrobu (kopcovitú)

1 žĺtok

1 balenie vanilkového cukru

1 PL masla

200 g mliečnej čokolády

Na cesto

50 g masla

250 ml vody

štipku soli

150 g hladkej múky

4 vajcia

1/4 ČL prášku do pečiva

Postup:

Ako prvé si pripravíme krém. Mlieko si nalejeme do hrnca, pridáme múku, škrob, žĺtok a cukor. Dobre vymiešame mixérom a uvaríme hustý krém. Zašľaháme vanilkový cukor s maslom a necháme chladnúť prikryté potravinárskou fóliou.

V hrnci rozpustíme maslo, pridáme vodu, štipku soli, hladkú múku zmiešanú s práškom do pečiva a za stáleho miešania uvaríme hladké plastické cesto. Potom ho odstavíme, necháme mierne vychladnúť a po jednom doňho zašľahávame vajíčka, kým nie je cesto kompaktné a kým nemá správnu konzistenciu. Potom ho naplníme do zdobiaceho vrecúška a na plech pokrytý papierom na pečenie formujeme podlhovasté koláčiky.

Pečieme do zlatista v predhriatej rúre na 200 °C asi 25 minút. Pozor, prvých 15 minút rúru neotvárame! Každý kúsok prekrojíme na polovicu a naplníme krémom.

Nakoniec si vo vodnom kúpeli rozpustíme čokoládu, jednu stranu každého zákusku namočíme do tejto polevy a potom si čokoládou naplníme zdobiace vrecúško a ozdobíme. Môžeme podávať. Prajeme dobrú chuť!

Postup:

 

 

 

Foto: youtube
Foto: youtube
Foto: youtube
Foto: youtube
Témy:


Pridajte svoj komentár