Všetko, čo potrebujete je sáčok tohto čaju. Položte ho na podlahu a budete sa diviť, čo dokáže!

Vychutnajte si šálku tohoto čaju, ale vrecko rozhodne nevyhadzujte. Stačí ho uložiť na zem a pomôže vám s veľmi nepríjemným problémom.

Jesenné dni sú časom, kedy sa do našich domov sťahujú aj nechcení nájomnícimyši a pavúky. V našich domoch nachádzajú nielen teplo ale aj zásobu jedla a ideálne prostredie na rozmnožovanie. Myši sa môžu vyskytnúť aj v tých najčistejších domácnostiach a ak sa raz nasťahujú, dobrovoľne len tak ľahko neodídu. Kedže sú veľmi ohybné a malé, ľahko vkĺznu do bytu cez pootvorené dvere, škáry alebo po potrubí.

Máte ich v byte?

1125

Ak máte podozrenie, že môžete mať v byte hlodavce, urobte jednoduchý test. Nasypte na podlahu na niektorých miestach múku (najmä pri stenách), Ak ráno nájdete stopy nočných výtržníkov, máte istotu.

Konať by ste mali okamžite, kedže myši sú nielen prenášačmi choroba, ale veľmi rýchlo a v hojnom počte sa rozmnožujú.

Hoci sa myši nevyskytujú v každej domácnosti o pavúkoch sa to povedať nedá. Určite by sme v každom dome či byte našli menšieho alebo väčšieho osemnohého návštevníka. Pavúky sa najčastejšie dostávajú do bytu cez okná počas vetrania. Priťahuje ich totižto teplo, ktoré vychádza z vášho domova. Ľahko si ich tiež môžete priniesť domov na oblečení alebo srsti domácich miláčikov.

272-800x560

Riešenie je jednoduché – čajové vrecúško!

Nie však hocijaké, ale musí ísť o vrecúško mätového čaju. Pripravte si šálku mätového čaju a nechajte lúhovať len odporúčaný čas, nie dlhšie. Z vrecka potom vytlačte prebytočný čaj a jednoducho ho uložte na zem – do rohov, alebo všade tam, kde máte podozrenie, že sa škodcovia zdržiavajú.

Skvelým – ešte účinnejším riešením je použiť nepoužité suché vrecko, nakvapkať naň niekoľko kvapiek mätového esenciálneho oleja a trošku požmoliť medzi prstami – aróma byliniek a oleja sa spojí do silnej voňavej zbrane proti škodcom.

Vyrobte si silný postrek proti škodcom

Do vriacej vody nasypeme sušenú mätu – do 2 šálok vody hrsť sušenej mäty (môžeme použiť aj obsah vrecúšok mätového čaju, domáca usušená mäta je však najlepšia). Necháme vylúhovať – ako pri príprave čaju a keď tekutina vychladne,  scedíme ju. Tekutinu prelejme do fľaše s rozprašovačom a jednoducho rozprášime do priestoru a na miesta, kde sme myši alebo iných škodcov videli.

Aby ste účinok mätového odpudzovača ešte posilnili, nakvapkajte na kúsok vaty niekoľko kvapiek mätového esenciálneho oleja a uložte ju rohov, do políc v špajzy či pivnici. Po 7 dňoch kúsky vaty vymeňte za nové. Odmenou vám bude domácnosť bez myší, chrobákov a krásna mätová vôňa v celom dome. Vynikajúcim tipom je tiež pestovať čerstvú mäto u vás doma. Môžete ju využiť do osviežujúcich nápojov alebo dezertov. Jej samotná prítomnosť v byte bude dostatočne silným dôvodom, aby sa škodcovia držali čo najďalej.

Prečo práve mäta?

Táto rastlina si poradí s pavúkmi, chrobákmi aj myšami. Viete, ako ju vypestovať?

Mäta pieporná svojou intenzívnou vôňou pôsobí ako prírodný osviežovač vzduchu, avšak na hmyz a dokonca aj hlodavcov pôsobí presne opačne ako na ľudí. Prítomnosť mätovej vône v miestnosti pôsobí ako intenzívna prírodná ochrana proti pavúkom, chrobákom, drobným ovocným muškám a dokonca aj proti hlodavcom. Vôňu mäty nenávidia a zďaleka sa jej vyhýbajú aj šváby či ploštice, je pre ne toxická rovnako ako vôňa cédrového dreva.

Dnes najobľúbenejšie