Všeliek môjho deda na dobrý život: Pár dúškov ráno a neviete, čo sú sezónne choroby, nadváha a vysoký tlak!

Prakticky každý vie o výhodách cesnaku, hoci väčšinou sa spomína len jeho vplyv na posilnenia imunity alebo boja s prechladnutím. Ďalšie prospešné vlastnosti cesnaku sú už menej známe, ale rozhodne stoja za zmienku. Môj dedo si robil túto jednoduchú cesnakovú vodu a hovoril, že to je liek na dobrý život. Niečo na to bude, ja ju pijem každé ráno a choroby sa mi vyhýbajú.

cesnaková tinktúra na vode© DepositPhotos

Iba 2 strúčiky tohto prirodzeného antibiotika, ktoré sa rozriedia v pohári teplej vody, vás môžu zachrániť pred celou radou ochorení. Je možno tomu ťažké uveriť, ale tento jednoduchý recept naozaj  funguje.

Cesnaková voda 

Tu je návod, ako správne pripraviť cesnakovú vodu. Môj dedo ju robil len z vody a cesnaku, ja odporúčam pridať do nej aj citrón a kvapku oleja – je na to veľmi dobrý dôvod. 

cesnaková recenzia vody z tinktúry

Potrebujeme:

  • 2-3 strúčiky cesnaku
  • 3 plátky čerstvého citróna
  • 3-4 kvapky olivového oleja
  • 1 šálka teplej vody

Postup:

Očistite cesnakové strúčiky a nakrájajte ich na malé kúsky.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Umiestnite nasekaný cesnak do vhodnej nádoby. Pridajte niekoľko kvapiek olivového oleja.

Dajte variť na 15 minút.

Nechajte vychladnúť a počas chladnutia pridajte citrón, keď bude mať nápoj príjemnú teplotu, okamžite vypite.

Vzniká otázka: prečo recept na cesnakovú tinktúru obsahuje tieto dva produkty? Cesnak je jedným z najlepších antibakteriálnych látok, účinne čistí cievy, žalúdok a bojuje proti zápalom. Cesnak vyživuje telo vitamínmi, dobre rozpúšťa usadeniny, stimuluje spaľovanie tukov, zlepšuje pleť.

cesnaková tinktúra na čistenie nádob© DepositPhotos

Vysoký obsah draslíka v citróne posilňuje srdce, má priaznivý účinok na mozog a nervový systém. Veľké využitie citrónu v zažívacom systéme. Jeho použitie zlepšuje funkciu pečene, podporuje produkciu enzýmov.

cesnaková tinktúra z aterosklerózy

Pri pravidelnom užívaní cesnaku sa znižuje riziko ochorenia srdca, infarktu a mozgovej príhody. Cesnaková voda pomáha zriediť krv, zabraňuje tvorbe krvných zrazenín. Cesnak pomáha znižovať krvný tlak a normalizuje hladinu cholesterolu.

cesnaková tinktúra od červov pre deti

Medzi prínosy denného užívania cesnakovej vody patrí aj zvýšená odolnosť voči infekciám, zníženie bolesti v kĺboch, obnovuje pečene a obličky.

cesnaková tinktúra na úbytok hmotnosti

Keďže cesnaková tinktúra má silný účinok na telo, neodporúča sa jej pitie každý deň. Pitie 1 pohára tejto tinktúry 2 krát týždenne je zvyčajne dostatočné na to, aby plne využilo svoju liečivú silu.

cesnaková tinktúra na prehliadky čistiacich nádob© DepositPhotos

Najlepšie je piť cesnakovú vodu ráno 30 minút pred raňajkami. Ak v súčasnosti užívate lieky na znižovanie krvného tlaku alebo lieky na riedenie krvi, nepijte vodu z cesnaku bez konzultácie s lekárom, pretože znižuje tlak a zriedi krv.

Účinky cesnakovej vody sú badateľné aj pri snahe o chudnutie. Cesnaková voda pomáha rozpúšťať usadené tuky a výrazne stimuluje trávenie.