Toto je dôvod, prečo dávam pri každom praní do bubna aj VRECKOVKU so soľou: Radím to urobiť aj vám!

Pani Danica sa na stránke napadovy.blog podelila o tento vynikajúci domáci nápad, ktorý vám chceme predstaviť aj my. :-)

Tento trik som začala používať už dávno na odporúčanie mojej mamy. Ide o najlepší zlepšvák pri praní, ktorý ocení každá jedna gazdinka. Navyše, je to lacné a veľmi účinné riešenie, ako získať perfektne vypratú bielizeň bez poškodenia a ušetriť na drahých prostriedkoch, ktoré sľubujú viac, ako v skutočnosti dokážu.

Čo potrebujeme?

Vreckovku (textilnú)

Soľ

Postup:

Na jedno pranie v práčke potrebujete iba jednu polievkovú lyžicu soli, ale iba hrubozrnnú, pretože jemná sa rozpúšťa príliš rýchlo a je potrebné, aby bola v bubne nielen pri umývaní, ale aj pri plákaní.

Vezmem vreckovku a posypem ju soľou. Zabalíme do vreckovky, aby soľ nevytiekla. Obrázok nižšie ukazuje, ako postupovať.

Potom som na veci, ktoré som už dala do bubna, dala vrecúško soli.

Vyberiem požadovaný režim prania a zapnem stroj.

To je všetko, môžete si variť kávičku.

Prečo používať soľné vrecko?

Soľ pridaná do prania takýmto spôsobom zabezpečí, že farby odevov nevyblednú a rovnako pôsobí proti zažltnutiu a zapraniu bielych vecí.

Ak sa rozhodnete vyprať záclony, pridajte k nim do práčky aj bielu vrecku so soľou a výsledok bude viac ako úžasný. Záclony budú krásne biele, bez šedastého nádychu.

Verte tomu alebo nie, soľ je skvelým zmäkčovačom vody. Ja ju pridávam aj do umývačky riadu a na rozdieľ od kupovaných zmäkčovačov, výsledky vidíte hneď. Naše staré mamy pridávali soľ aj pri namáčaní vecí v umývadle. Preto ich biele oblečenie bolo vždy snehovo biele a farby žiarili.

Foto: tjn

Dnes najobľúbenejšie