Vošky na ružiach: Tento recept som našla v starom zápisníku po babke – vošky zmizli a ruže nahodili nové puky!

Kde sú mravce, tam sú aj vošky a bohužiaľ mravce sú všade okolo mojich krásnych ruží v záhrade. Našťastie, zbavila som sa ich a vďačím za to múdrosti mojej babičky, ktorú našťastie dala aj na papier!

Kde sú mravce, tam sú aj vošky a bohužiaľ mravce sú všade okolo mojich krásnych ruží v záhrade. Pátrala som po tom, ako sa týchto malých beštií zbaviť a tak som sa dostala až k zápisníku mojej starkej, v ktorom si zhromažďovala rôzne recepty, ale aj tipy do záhrady. Zdá sa, že s voškami bojovala tiež a preto som jej recept vyskúšala a zabralo to! Po mravcoch a voškách ani stopy a ako bonus? Ruže nahodili nové puky!

Potrebujeme:

2 litre vody

1 lyžicu octu

Fľašu s rozprašovačom

Postup:

Jednoducho som zmiešala a tri dni za sebou som navečer postriekala ruže (je dobré, aby počas týchto dní nepršalo, aby sa postrek na ružiach udržal).

S voškami som potom mala pokoj, ale keďže ich bolo všade veľa urobila som preventívne opatrenie – párkrát som postriekala ruže výluhom zo žihľavy – žihľavu naplníme do 1/3 vedra, zalejeme vodou, nechám lúhovať deň a potom jednoducho nastriekame na rastliny. Tento výluh však používam aj do záhrady na zeleninu – je to perfektné hnojivo pre rajčiny, cuketu, baklažán aj papriku.

Za nápad ďakujeme pani Sophii D.

Dnes najobľúbenejšie