Len sa otvoria dvere a hneď každý cíti tú úžasnú vôňu: Toto je tajomstvo najkrajšej vône do bytu – na vône z obchodu už ani nepozriete!

tento osviežovač používam už roky rokúce, dlho vonia a hneď, ako otvoríte dvere, prekvapí vás krásnou vôňou. Vôňa je ale veľmi jemná, príjemná a vonia naozaj dlho. Jej základom je detský olejček, ktorý sme všetci ako deti dobre poznali a takto ho môžete skvele využiť, aj keď vám ratolesti už odrástli.

Olejový osviežovač pripravte zmiešaním detského oleja – s esenciálnym olejom. Asi 10 kvapiek vône na 100-150 ml oleja. Zmes nalejte ideálne do užšieho pohára a vložte do nej niekoľko špajlí. Ich dĺžku najprv upravte tak, aby zhruba polovica vyčnievala z nádoby. Môžete využiť fľaštičku od parfumu, ale aj tú, čo zostala po kupovanej vôňe do bytu. Pokiaľ už osviežovač nevonia tak intenzívne, pridajte pár kvapiek esenciálneho olejčeka olejček (prípadne aj potravinárske farbivo ak chcete farbu).

Svieža citrónová vôňa za lacný peniaz!

Veľmi obľúbená, čistá a svieža vôňa je z citróna. Ak preferujete osviežovača v podobe spreja, potom si môžete práve citrónový ľahko vyrobiť. Okrem uvedených ingrediencií potrebujete len staršie fľaštičku s rozprašovačom

...

Na pol litra vody potrebujete lyžičku sódy a polievkovú lyžicu cez plátno alebo jemný cedník precedenej citrónovej šťavy. Všetko zmiešajte. Neľakajte sa toho, že zmes intenzívne pení. Až reakcia sódy skončí, preleje zmes do rozprašovača a používajte tak, ako ste zvyknutí.

Lacná a rýchla vôňa, ktorú si vyrobí každý

Budete potrebovať len nejakú nádobku – v prvej variante bez viečka, ale za to do nej budete potrebovať sviečku a v druhej tiež použijete pohár s viečkom.

Do nádoby potom dáte jedlú sódu a následne pridáte esenciálny voňavý olej, ktorý kúpite na každom rohu a alebo ho už doma máte z nejakých vonných tyčiniek.

V prvej variante do zmesi vložíte sviečku, zapálite a je hotovo. V druhej najskôr urobíte do viečka od pohára diery a následne nasypete rovnaký obsah zmesi ako vo variante číslo jedna, tu sviečka nie je potrebná.