Vodu po varení zemiakov nevylievajte, ale keď vyberiete zemiaky, namočte do nej striebro. Ide o starý trik, ktorý skvele funguje aj dnes!

Kto by bol povedal, že je taká užitočná. Vodu, ktorá vám ostala po varení zemiakov nevylievajte do odtoku. Počas varenia sa do nej uvoľnia cenné látky zo zemiakov, ktoré skvele a múdro využiť. Ja som prednedávnom vyskúšala tip na čistenie striebra a výsledok bol skvelý – žiaden alobal, či jedlá sóda – stačí len obyčajná zemiaková voda.

Namočte do nej striebro, vyčistí ho!

Voda po zemiakoch dokáže odstrániť nečistoty z povrchu strieborných šperku alebo riadku. Dokonca ich opäť rozžiari a rozjasní. Keď zemiaky vyberiete (ideálne také, ktoré ste varili v šupke) vložte do horúcej vody šperky alebo iné strieborné predmety a nechajte namočené tak dlho, ako to bude potrebné (asi 20 minút) – sami uvidíte, ako sa povrch rozjasní a vyčistí. Potom stačí vybrať pretrieť a máte šperky opäť krásne.

Voda z varených zemiakov – ďalšie výhody, ktoré sa oplatí poznať!

Vodu zo zemiakov nevylievajte! Budete prekvapení, aká je užitočná!

Podobne blahodarné účinky, aj keď o trochu slabšie, má aj voda z varených zemiakov. Aj tá je bohatá na horčík a draslík. Aj ona dokáže hojiť, ale aj upratovať:

  • Jeden pohár tejto vody týždenne stačí k postupnému odvodneniu a zníženiu kyslosti organizmu.
  • Môže sa stať základom rýchlej polievky, je dobré ju využiť na „nastavenie“ polievok.
  • Aj táto voda sa používa ako kloktadlo na hojenie zápalov v ústnej dutine či liečbe paradentózy.
  • Ak uvaríte zemiaky bez soli, voda sa hodí ako prírodný prostriedok proti voškám – stačí ju len dať do rozprašovača a rastliny postriekať.
  • Vychladnutú a nesolenú vodu zo zemiakov si tiež môžete dať na vlasy – budú potom krásne lesklé.
  • Je tým správnym prostriedkom proti opici, upokojí podráždený žalúdok – na to sa hodí voda osolená aj s rascou. Pite ju počas dňa, ale len po lyžičkách.
  • Horúca a slaná voda zo zemiakov je skvelým čistidlom – umyjete ňou pripálené hrnce, vyleštíte sklo a príbory, funguje aj na pripálené sklo vo dverách rúry. Môžete ju použiť aj ako upratovací prostriedok k vyčisteniu špinavého linolea – bude ako nové.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.