Hnojivá z obchodu už nekupujem, vďaka rade mojej susedy mám orchidey ako z výstavy: Najsilnejší životobudič pre izbovky je úplne zdarma!

O účinkoch vody z varených zemiakov ste už určite počuli, je plná živín a vitamínov a v domácnosti sa dá naozaj perfektne využiť. jedným z najlepších spôsob, je jej využitie vo forme hnojiva pre vaše rastliny. Mne ho poradila moja suseda a je to naozaj fantastická vec, ona používa len na orchidei, ja na všetky izbovky.

Fialka, vianočný kaktus, lopatkovec ale aj ďalšie izbovky sa potešia prílevom živín a najmä sacharidov, ktoré pôsobia ako životabudič najmä pre orchideu.

Takto rozkvitla moja orchidea po použití

Zázrak na podporu kvitnutia, ktorý vyrobíte z obyčajného odpadu

Na jeho prípravu budete potrebovať len vodu a zemiakové šupky. Budeme potrebovať šupky približne z 3-6 zemiakov na 1 liter vody. Voda, ktorú takto vytvoríte je totižto plná minerálov a živín v ľahko vstrebateľnej forme, ktoré dodajú vašim rastlinám okamžitý impulz pre rast a kvitnutie.

Zemiaky ošúpeme a šupky nakrájame na menšie kúsky.

Preložíme na plameň, privedieme do varu a necháme prevariť.

Potom necháme vychladnúť prikryté a následne scedíme. 

Vodu používame na zalievanie vždy raz za 15 dní. Stačí naozaj trocha elixíru do každého črepníka. Tekutinu môžete uchovávať v chladničke 15-20 dní.

Foto: tjn

Dnes najobľúbenejšie