S láskou vyrobená pohľadnica poteší najviac: Krásny originálny nápad a výroba nám trvala len 15 minút!

Hovorí sa, že najkrajšie veci sú zadarmo a najkrajšie darčeky sú tie vlastnoručne vyrobené. Ak to tak pociťujete tiež a chceli by ste tento rok potešiť svojich blízkych originálnou pohľadnicou, ktorú pre nich sami z lásky vyrobíte, vyskúšajte tento postup z youtube. My sme túto pohľadnicu vyrobili so synom pre pani učiteľku a veľmi ju potešila :) Páči sa mi originálny nápad s darčekmi, do ktorých môžete napísať milý odkaz…

Potrebujeme:

nožnice

lepidlo

pravítko

biely papier

farebné papiere

dekoračné nálepky

Postup:

Ako prvé si označte približne stred papiera veľkosti A4 položeného na šírku a na spodnej strane urobte značky z oboch strán niekoľko centimetrov od kraja (podľa toho, aký široký stromček chcete mať). Potom spojte horný bod so spodnými do tvaru trojuholníka.

Preložte papier na čiarach, ktoré ste nakreslili spojením bodov. Následne zložte papier smerom k stredu tak, aby ste vytvorili otváracie „dvierka“ stromčeka.

Potom spodnú stranu stromčeka zastrihnite do poloblúka – my sme to urobili podľa taniera.

Následne si pomocou pravítka načrtnite po oboch stranách vzniknutého stromčeka 3 vodorovné čiary, ktoré následne zastrihnite zošikma tak, aby vznikli vetvy stromčeka.

Keď máte stromček vystrihnutý, nalepte dovnútra biele trojuholníky. Alebo to urobte naopak ako my, že sme si stromček vyrobili z bieleho papiera a nalepili zelené časti na miesta stromčeka.

Z farebných papierov si vystrihnite 4 prúžky, prehnite ich na polovicu a na jednu stranu nalepte biely obdĺžnik, do ktorého budete písať odkaz.

Darčeky nalepte do vnútra stromčeka a nakreslite mašličky.

Potom na dva okrajové trojuholníky nalepte dekoračné hviezdičky, alebo iné ozdoby a nakreslite šnúrky, na ktorých visia. Na stredový trojuholník napíšte krátky text.

Teraz ostáva už len ozdobiť stromček z vonkajšej strany. Nalepte rovnomerne hviezdičky a korálky alebo kamienky. Pohľadnica je pripravená a stačí ju už len vložiť do obálky a darovať :)

Toto je náš výtvor a pohľadnicu sme vyrobili asi za 15 minút. Prajeme vám veľa šťastia!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: tjn
Foto: tjn

Miroslava

Miroslava

Redaktorka magazínu To je nápad!

Dnes najobľúbenejšie