Vitamínová bomba pre celú rodinu: Stačí 100 ml denne a už nemusíte zhňať drahé vitamíny v lekárni – dávka zdravia pre celú rodinu!

V období, keď všade naokolo zúri epidémia, je prísun vitamínov veľmi dôležitý. Deti milujú sladené džúsy a farebné nápoje, vyrobte pre celú rodinu zásobu vynikajúceho drinku – domáceho vitamínového zázraku. Chutí fantasticky, neobsahuje cukor a obsahuje množstvo vitamínov a živín!

Potrebujeme:

500 g mrkvy

4 jablká (ideálne sladšie odrody)

3-4 pomaranče

2 citróny

Med, stéviu alebo agave sirup (samozrejme, môžete použiť aj cukor, ale pre zdravšiu verziu zvoľte iné sladidlá)

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Voliteľné: Banány, broskyne, hrušky – v závislsoti od ročného obdobia a ovocia, ktoré máte doma

Čo domáci nápoj obsahuje?

Najmú dávku vitamínu C, ale tiež vitamíny skupiny B, vitamín A, E, K, kyselinu pantoténovú, niacín, biotín, kyselinu listová a cholín. Bohatý je tiež obsah vlákniny.

Postup:

Jablká aj mrkvu ošúpeme, vložíme do vody a uvaríme domäkka pod pokrievkou. Keď jablká a mrkva vychladnú, pridáme citrónovú šťavu, nakrájané pomaranče (prípadne ďalšie ovocie) a rozmixujeme. Zmes zriedime vodou – podľa toho, či chceme hustejšiu alebo naopak redšiu konzistenciu (ja pridávam viac vody – cca 1 liter). Nakoniec osladíme medom alebo iným sladidlom podľa chuti. Ak máte koncentrovanú zmes, stačí vám 100 ml denne – ideálne 30 minút pred jedlom.

Skladujeme na chladnom, tmavom mieste. Pred pitím pretrepeme.

Na zdravie! :-)