Lacný elixír, ktorý zázračne opraví vašu pokožku aj vlasy: Zbohom pigmentové škvrny, jazvy aj vrásky okolo očí!

Vitamín E sa považuje za najvýznamnejší antioxidant. V organizme je nevyhnutný pre všetky tkanivá: srdce, cievy, nervový systém vrátane mozgu, reprodukčné orgány, imunitný systém, oči, šľachy aj kožu. Preto veľmi pociťujú jeho nedostatok. Našťastie, tento cenný vitamín je dobre zastúpený v mnohých potravinách.

Vitamín krásy, mladosti a materstva

Vitamín E alebo tokoferol je silný antioxidant rozpustný v tukoch. Často sa nazýva aj vitamínom mladosti, zdravie, krásy a materstva. Tokoferol posilňuje imunitný systém, chráni srdce, chráni pred neplodnosťou, predčasným starnutím a dokonca ide aj o prevenciu pred niektorými druhmi rakoviny.

Ak chcete mať krásne vlasy a pokožku , dajte si denne vitamín E.

Prirodzené zdroje vitamínu E

Ideálne je získavať ho z potravín, v prirodzenej forme, tak ako pri ostatných vitamínoch. Telu zaistíte dostatok vitamínu vyváženou a pestrou stravou. Nachádza sa najmä v rastlinnej strave a v menšom množstve aj v živočíšnych potravinách:

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

 • orechy: vlašské, pistácie, arašidy, lieskovce či mandle
 • semená a z nich za studena lisované oleje: slnečnica, kukurica, olivy, tekvica, sezam, ľan a ďalšie
 • celozrnné obilniny: jačmeň, ovos, raž
 • pšeničné klíčky a olej z nich
 • ovocie, zelená listová zelenina a strukoviny: kivi, avokádo, špenát, kapusta, šošovica, fazuľa, cícer
 • mäso, ryby a živočíšne produkty ako mlieko a vajcia.

Samozrejme, najlepšie je vitamín E prijímať prirodzene cez potraviny. Máme pre vás však aj niekoľko receptov pre krásu, ktoré pripravíte z vitamínu z lekárne. Pre porovnanie, kým luxusné krémy na pokožku, masky a kúry na vlasy vás vyjdú na desiatky, ba stovky Eur, balík vitamínu môžete mať za asi 3 Eurá.

Pripravili sme pre Vás niekoľko receptov na základe prírodného a lekárenského vitamínu E, ktoré pomôžu vypestovať si prekrásne vlasy a omladiť vašu pokožku.

vitamín E pre pokožku a vlasy

5 prospešných vlastností vitamínu E

vitamín E pre pokožku a vlasy

 1. Vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam tokoferol hlboko obnovuje poškodené vlasové folikuly, hydratuje vlasy od korienkov po končeky a zabraňuje predčasnému šediveniu.Na prípravu masky na rast vlasov zmiešajte 2 kapsuly vitamínu E a jednu lyžicu teplého oleja – olivový a kokosový orech. Votrite zmes do korienkov kruhový pohybom. Vydržte 30 minút a umyte vlasy šampónom. Opakujte postup 2-3 krát týždenne.
 2. Uzdravuje jazvy a jazvyvitamín E pre pokožku a vlasyVitamín E dokonale hydratuje pokožku a urýchľuje hojenie jaziev . Prepichnite kapsuly s vitamínom a olej naneste na postihnutú oblasť. Masírujte jemne po dobu 5-10 minút. Po 30 minútach opláchnite t teplou vodou. Opakujte postup dvakrát denne až do úplného uzdravenia.
 3. Vyhladzuje vráskyvitamín E pre pokožku a vlasyTokoferol môže byť použitý na boj proti vráskam , pigmentové škvrny a ďalšie známky starnutia. Vitamín E chráni pokožku pred škodlivými účinkami UV žiarenia a voľných radikálov. Taktiež zvyšuje produkciu kolagénu, čo spôsobuje, že pokožka je pružná a vyživená.Aplikujte vitamín E z kapsuly na problémové oblasti pokožky pred spaním a nechajte cez noc pôsobiť. Počas nasledujúceho rána umyte tvár teplou vodou. Namiesto vitamínového koncentrátu môžete použiť teplý olivový olej.
 4. Lieči hyperpigmentáciu koževitamín E pre pokožku a vlasy
 5. Vitamín E môže odstrániť tmavé škvrny na takmer ľubovoľnej časti tela. Zmiešajte 1-2 tokoferolové kapsuly s 1 čajovou lyžičkou ricínového oleja. Aplikujte zmes na postihnutú pokožku pred spaním a opláchnite ďalšie ráno. Tento nástroj používajte denne po dobu jedného mesiaca.Postup môžete tiež nahradiť 10-15 minútovou masážou oleja dvakrát denne po dobu niekoľko týždňov.
 6. Zjemňuje pokožku rúkvitamín E pre pokožku a vlasyVitamín E je skvelou alternatívou krému na ruky . Koža je mäkká, pružná a hydratovaná, zabraňuje jej tvrdnutiu.Ak chcete, aby vaše ruky opäť omladli, premiešajte niekoľko kapsúl s telovým mliekom a dobre votrite zmes do kože.Alebo iný spôsob – v kúpeli s teplou vodou zmiešajte 2 kapsule vitamínu s citrónovou šťavou a pridajte trochu medu. Naneste na ruky na 10-15 minút. Po vyschnutí aplikujte na ne trochu hydratačného krému.Môžete tiež masírovať suché ruky teplým olivovým olejom denne 5-10 minút pred spaním .