Tento nápad je úplne jednoduchý, no skutočne geniálny! Stačí naliať do nádržky a ušetríte si námahu aj peniaze!

Bez námahy a čistiacich prostriedkov z obchodu. Pozrite sa, ako jednoducho môžete vyčistiť celú vašu kúpeľňu.

Čistenie kúpeľne môže byť poriadna fuška. Usadený vodný kameň, zaschnuté kvapky vody na kohútiku či sprchovacom kúte. Ak si myslíte, že na to, aby bola kúpeľňa hygienicky čistá musíte mať doma celý arzenál chemikálií z obchodu, ste na omyle. Pomôžu vám šikovné tipy a triky, na ktoré nepotrebujte nič iné, ako zopár surovín, ktoré pravdepodobne máte vo svojej kuchyni.

Takto jednoducho vyčistíte celú kúpeľňu bez námahy:

Na zrkadlo a sklenené plochy

What-Do-Tea-Bags-Have-To-Do-With-Cleaning

Ak chcete, aby sa vaše zrkadlo krásne lesklo a bolo bez šmúh, nepotrebujete prípravok na leštenie, postačí vám obyčajný čierny čaj. Nechajte vo vode vylúhovať niekoľko vreciek, prelejte do fľaše s rozprašovačom a nastriekajte na sklenené povrchy. Potom jednoducho vyleštite novinami alebo papierovými utierkami.

Na sprchový kút

Aby ste odstránili usadeniny, vodný kameň a pleseň, ktorá sa usadila v špárach, potrebujete len obyčajný ocot a vodu. Pripravte si roztok z octu a vody v pomere 1:1 a prelejte ho do fľaše s rozprašovačom. Potom roztok jednoducho nastriekajte rovnako, ako bežný čistiaci prostriedok a vydrhnite.

Na vodný kameň a perfektný lesk

Potrebujete vyleštiť kohútiky a nerezové povrchy? Zbaviť sa zaschnutých kvapiek vody môže byť problém, teda pokiaľ nepoznáte tento trik. Stačí, ak citrón prekrojíte na polovicu a pretriete ňou povrch kohútika. Citrón dodá lesk a na povrchu vytvorí ochrannú vrstvu.

Ťažko prístupné miesta použite obyčajnú handru, namočenú v octe. Handru umiestnite na miesta okolo batérie, ktoré potrebujete zbaviť vodného kameňa a nechajte pôsobiť. Ak sa vodný kameň na týchto miestach stále drží, jednoducho ho odstránite starou zubnou kefkou.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Najšpinavšie miesta v kúpeľni

V držiaku na zubné kefky sa drží množstvo baktérií. Vyčistiť ho však vôbec nemusí byť také jednoduché, ako sa zdá. Najlepším spôsobom je držiak jednoducho vložiť spolu s ostatným riadom do umývačky riadu a tá sa o všetko postará za vás. Zubné kefky dajte zatiaľ vydezinfikovať na slniečko.

7-Genius-Cleaning-Tricks-For-Your-Bathroom

Celú toaletu vyčistíte pomocou obyčajného octu. Nalejte ho do záchodovej nádržky, kde odstráni vodný kameň, zlikviduje baktérie aj plesne. Ocot v nádržke poslúži aj pri splachovaní – prečistí záchodovú misu. Pomocou fľaše s rozprašovačom vyčistíte záchodovú dosku. Namočte kúsky toaletného papiera do octu a vtlačte na miesta, kam sa nedostanete kefou. Nechajte chvíľu pôsobiť a podľa potreby dočistíte kefou.

Jedným z naviac znečistených miest v kúpeľni je bezpochyby záchodová kefa a jej držiak. Aby ste zlikvidovali baktérie nalejte do držiaka denaturovaný lieh, ocot alebo bielidlo.

Na čistú práčku aj umývačku riadu

Aby ste udržali vašu prášku a umývačku riadu čisté a zabránili tomu, aby sa upchala, vyskúšajte skvelý trik s vysávačom a rolkou papierových utierok. Rolku jednoducho pripevnite na hadicu od vysávača pomocou lepiacej pásky a môžete sa dostať aj do miest, kam sa inak nedostanete. Z práčky môžete takto odstrániť zvyšky tkanín, vlasy či chĺpky, ktoré môžu pri praní spôsobovať problémy.

Ako to funguje v praxi?