Poznáme ho všetci, no mnohí vôbec netušia, čo všetko dokáže: Toto je dôvod, prečo by ste detský púder nemali pustiť z ruky!

Toto o detskom púdri väčšina ľudí nevie. Toto je dôvod, prečo by ste ho mali mať vždy poruke!

Detský púder je neodmysliteľnou súčasťou výbavy pre bábätká, tam ale jeho využitie ani z ďaleka nekončí. Prinášame vám 17 dôvodov, pre ktoré by ste mali mať vo svojej domácnosti detský púder vždy poruke.

Účinný dezodorant

Ak vám spôsobujú dezodoranty z obchodu podráždenie a nepríjemné reakcie pokožky, použite trik našich starých mám. Nasypte si do dlane detský púder a votrite ho do suchého podpazušia. Funguje to skvele, púder osviežuje pokožku, prirodzene absorbuje nepríjemné pachy a zabraňuje poteniu.

Osvieži vaše prádlo aj koberce

Niekedy sa stáva, že prádlo v skrini zatuchne a my sme nútení opäť ho vyprať, aj napriek tomu, že je celkom čisté. Tento problém pomôže vyriešiť opäť detský púder. Nasypte ho do misky alebo pohára a nechajte vo vašej skrini. Púder absorbuje vlhkosť, ktorá je pôvodcom nepríjemného zápachu a zanechá v priestore sviežu vôňu.Rovnako funguje aj na osvieženie kobercov. Stačí, ak púder nasypete na koberec, necháte 15 minút pôsobiť a vysajete.

Skvelý ako suchý šampón

Detský púder je ideálny ako suchý šampón. Stačí ho naniesť na hrebeň a potom prechádzať od korienkov až ku končekom vlasov. Púder skvele odstraňuje mastnotu a spôsobí, že vaše vlasy budú vyzerať ako čerstvo umyté. Navyše púder má príjemnú vôňu. Suchý šampón z detského púdru je najlepší pre blond vlasy a v prípade, že máte tmavšie odtiene, môžete vyskúšať pridať trochu kakaa.

Aj pre domácich miláčikov

Aj pre psíka alebo mačku je detský púder skvelý ako suchý šampón. Stačí vmasírovať hrsť (príp. dve) do srsti a nechať chvíľu pôsobiť. Potom jednoducho vyčešete kefou a domáci miláčik bude ako po čerstvom kúpeli. Navyše, tento spôsob je skvelý pre všetkých chlpatých členov domácnosti, ktorí klasický kúpeľ nemajú v láske.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Zbaví vás piesku

Keď pôjdete na dovolenku k moru, nezabudnite si pribaliť aj detský púder. Púder pomôže rýchlo a jednoducho odstrániť piesok, ktorý sa vám prilepil na telo. Stačí, ak na tieto miesta nasypeme trochu púdru a potom jednoducho oprášite.

Odstráni mastné škvrny

Detský púder je skvelý odstraňovač mastných škvŕn. Nasypte na mastnú škvrnu púder a jemne vmasírujte do látky (najlepšie je miesto ľahko poklepkávať, aby sa púder dostal tam, kam potrebujete). Potom zvyšný púder z látky vyprášte alebo odstráňte jemnou kefou. Postup opakujte, kým mastná škvrna nezmizne.

Zamotaný náhrdelník? Žiaden problém!

Chcete si ráno vziať vašu obľúbenú retiazku, avšak tá je beznádejne zamotaná. Rozmotávanie dokáže pekne znepríjemniť náladu, teda pokiaľ neviete, ako si rýchlo a jednoducho pomôcť.  Vezmite detský púder a nasypte ho na retiazku tak, aby sa dostal do všetkých záhybov. Prášok dokáže uvoľniť veľmi zamotané miesta – uzle a vy tak môžete retiazku rozmotať bez obáv, že ju zlomíte, pokrivíte či inak poškodíte jemný materiál.

Prevencia pred odreninami

Ak milujete beh, predovšetkým v letných mesiacoch vám hrozia bolestivé odreniny, ktoré vznikajú napríklad na vnútornej strane stehien, alebo na chodidlách (odieranie spôsobené trením medzi chodidlom a obuvou). Naneste na problematické miesta trochu detského púdru. Púder dokáže účinne znížiť trenie a vaša pokožka ostane jemná a hladká.

Aby depilácia voskom nebola bolestivá

Depilácia voskom je skvelým tipom ako odstrániť nežiadúce ochlpenie na dlhšiu dobu. Často sa však spája s nepríjemnou bolesťou a podráždením pokožky, pre ktoré sa jej množstvo žien vyhýba. Aj tieto problémy však pomôže zmierniť detský púder. Stačí, ako ho pred aplikáciou vosku nanesiete na pokožku a ihneď pocítite rozdiel. Prášok ochráni pokožku pred začervenaním a samotná depilácia bude menej bolestivá. Prášok absorbuje vlhkosť, čo umožňuje vosku lepšie zachytiť každý chĺpok. Výsledkom je krásne hladká pokožka bez podráždenia a začervenania.

Účinne odstráni zápach z topánok

Detský púder je skvelý aj ako prostriedok na osvieženie topánok a odstránenie nepríjemného zápachu. Stačí nasypať trochu púdru do topánok a nechať pôsobiť. Púder absorbuje vlhkosť a nepríjemné pachy. Potom ho stačí z topánkok jednoducho vytriasť.

Ochráni cibuľovité rastliny

Tento trik používajú skúsení záhradkári a určite sa bude hodiť aj vám. Pred zasadením do zeme vložte 5-6 cibuliek do uzatvárateľného plastového vrecka s tromi lyžicami detského púdru. 2-3 x zatraste, aby sa púder dostal na povrch každej cibuľky. Púder dokáže ochrániť cibuľky pred hnilobou, ale aj škodcami akými sú červy, húsenice, krtkovia či iné hlodavce, ktoré si na cibuľke radi pochutnajú skôr, ako bude mať rastlinka šancu vyrásť zo zeme. Neváhajte a vyskúšajte tento trik aj vy!

Ochráni staré knihy a zbaví ich zápachu

Staré knihy majú špecifický „zatuchnutý“ zápach, ktorý je spôsobený vlhkosťou. Niekedy môže vlhkosť dokonca spôsobiť pleseň a tá dokáže životnosť literárnych skvostov skrátiť o desiatky rokov. Vaším knihám pomôže opäť detský púder. Najskôr nechajte navlhnuté knihy dôkladne vysušiť a potom medzi jednotlivé stránky nasypte detský púder. Nechajte pôsobiť niekoľko hodín a potom púder jednoducho vytraste. Púder účinne ochráni knihy pred vlhkosťou a vznikom plesní.

Perfektný proti mravcom

Ak máte detský púder, môžete počas letných mesiacoch zabudnúť na drahé repelenty z obchodu. Stačí, ako nasypete púder do trhliniek a na obľúbené cesty, ktorými sa drobný hmyz môže dostať do vášho domu. Rovnako pomôže odohnať mravce aj pri stanovaní v prírode.

Pre dlhšie a hustejšie riasy

Predtým ako si na riasy nanesiete maskaru, naneste na ne trochu detského púdru. Výsledkom je, že vaše riasy budú hustejšie a budú tiež pôsobiť dlhšie a pevnejšie. Púder tiež pomôže, aby váš make up vydržal bezchybne počas celého dňa. Naneste si na tvár trochu púdru predtým, ako nanesiete make up. Rovnako pomôže púder aj v prípade, že máte príliš tmavý púder na tvár a potrebujete svetlejší odtieň. V tom prípade stačí jednoducho pridať detský púder.

Lepší ako balzam po holení

Po holení je detský púder rovnako skvelý ako drahé balzamy či vody po holení – a môžu ho využívať ako muži, tak aj ženy. Skvele vonia, upokojí pokožku a má okamžitý chladiaci efekt. Stačí, aby ste si púder po holení jemne vmasírovali do pokožky. Výsledkom je hodvábna pokožka bez podráždenia a vhodný je aj na veľmi citlivú pokožku.

Vŕzgajú vám podlahy? Použite púder

Podlahy, ktoré pri každom kroku nepríjemne vŕzgajú bez zjavnej príčiny, dokážu pekne otráviť náladu. Aby ste vŕzganie odstránili, posypte vŕzgajúce miesta púdrom a metličkou dostaňte púder do škár a trhlín. Nepríjemným zvukom je koniec.

Upokojí suchú pokožku

Detský púder aj napriek suchej konzistencií pôsobí podobne ako hydratačný krém. Na veľmi suché miesta na rukách, kolenách alebo kdekoľvek inde na tele vám pomôže, aby bola vaša pokožka hebká, jemná a dostatočne hydratovaná. Skvele pôsobí aj na popraskané päty alebo pery.