Viete, prečo by ste mali aj vy nasypať na posteľ túto surovinu?

Prečítajte si, prečo je dôležité, aby ste to, čo táto žena, urobili aj vy.

Na posteli strávime značnú časť svojich životov. Každý z nás sa chce vo svojej posteli cítiť najlepšie, ako sa len dá. To samozrejme nie je možné bez dostatočne čistého matracu. Ak nie je čistý matrac, nepomôžu ani čerstvo vypraté obliečky a nová perina.

Matrac je v skutočnosti jedným z najšpinavších miest v našej spálni (samozrejme, nehovoríme o nových matracoch). Prach, čiastočky odumretej pokožky, omrvinky z jedla a samozrejme pot, ktorý každý z nás počas spánku vylučuje – to všetko je živná pôda pre roztoče a baktérie, pre ktoré sú ľudské matrace obľúbenou destináciou.

Je veľmi potrebné pravidelne sa starať o čistotu matracov, na ktorých každú noc trávime 6-8 hodín. Dôležité to nie je len pre náš pohodlný odpočinok, ale najmä pre naše zdravie!

Na účinné vyčistenie matracu nepotrebujete nič špeciálne. Najlepší domáci prostriedok na čistenie vyrobíte z celkom bežných surovín.

Potrebujeme:

Jedlú sódu

Niekoľko kvapiek esenciálneho oleja

Vysávač

Postup:

images

Matrac najskôr dôkladne vysajeme. Sódu zmiešanú s niekoľkými kvapkami esenciálneho oleja jednoducho nanesieme pomocou sita na celú plochu matracu. V závislosti od znečistenia necháme pôsobiť  15 minút – 1 hodinu.

Potom jednoducho zvyšky sódy vysajeme.

Prečo to funguje?

Vysávač odstráni z matraca prach a povrchové nečistoty.

Sóda pohlcuje nadmernú vlhkosť, odstraňuje zápach a ničí baktérie na povrchu matraca. Esenciálny olej zabezpečí, že váš matrac bude voňať tak, ako to máte radi.

Tento postup opakujte pravidelne a ak máte možnosť z času na čas nechajte matrace vydezinfikovať niekoľko hodín na slnku.

 

Dnes najobľúbenejšie