Viete, na čo sú tieto otvory v bonboniére? 10 vecí, ktoré majú svoj účel, ale netušíte o tom

Všetky predmety, ktoré väčšina z nás používa takmer každý deň, vznikli tak, aby uľahčovali život čo najviac. Nesprávne ľudské návyky však spôsobili, že úmysel sa míňa účinku. Mnoho vecí totiž používame nesprávne.

Všetky predmety, ktoré väčšina z nás používa takmer každý deň, vznikli tak, aby uľahčovali život čo najviac. Nesprávne ľudské návyky však spôsobili, že úmysel sa míňa účinku. Mnoho vecí totiž používame nesprávne.

Pri rôznych predmetoch si ľudia osvojujú spôsob používania, ktorý v skutočnosti nie je správny, respektíve odporuje pôvodnému úmyslu, s akým boli vymyslené. Niektoré detaily totiž jasne prezrádzajú, že tá či oná vec by sa mala používať celkom inak, a vôbec nie tak komplikovane, ako to robíme.

1. Toffifee

Kto by nemal rád sladkosť Toffifee? No väčšina z nás sa s vyberaním chutných bonbónov poriadne vytrápi. Keby ste sa však zamerali na preliačiny, ktoré sa medzi bonbónmi nachádzajú, ich vyberanie by bolo oveľa ľahšie. Stačí na ňu totiž len zatlačiť prstom a čokoládka vyletí von sama.

Foto: flickr.com/ Wolfgang Lonien

 

2. Nákupné vozíky

Po nákupe si ľudia vložia tašky do vozíkov, ktoré sa im pri preplnenom stave môžu prehupnúť a obsah tašky sa vysype do vozíka. Proti tomu sú však určené kovové obruče, na ktoré si môžete igelitky zavesiť. Tušili ste vôbec o tom?

Foto: Twitter/Life Hacks

 

3. Naberačka na cestoviny

Niektorí ľudia zrejme ani netušia, načo je v nej otvor, no ten má veľmi praktické využite. Slúži totiž ako odmerka porcií, pričom jeden otvor plný surových cestovín sa rovná jednej porcii. Takto už nikdy nenavaríte príliš málo alebo zbytočne veľa cestovín.

Foto: Imgur

 

4. Toaletný papier

Tušili ste, že možno aj vy patríte k tým ľuďom, ktorí ho trhajú zle? Správny a pôvodne zamýšľaný spôsob umiestňovania a následného trhania toaletného papiera je ten, že papier visí zhora a teda bližšie k vám.

Foto: Pixabay

 

5. Tic Tac

Dávkovať si obľúbené osviežujúce cukríky je pre mnohých ľudí umenie, pretože sa stane, že vám vypadne z krabičky aj viac cukríkov. Pritom je pod otvorom plytký dávkovač, takže krabičku stačí obrátiť dole hlavou, vrátiť do vodorovnej polohy, a po otvorení v ňom budete mať cukrík.

Foto: Reddit

 

6. Alobal

Opäť ďalšia vec, s ktorou sa ľudia rozčuľujú, ale to len preto, že ho trhajú zle. V skutočnosti ho takmer ani netreba vybrať z obalu. Alobal vložíte do obalu a na obidvoch koncoch zatlačíte, aby sa urobili dierky. Krabičku privriete a ťaháte taký kus alobalu, aký potrebujete. Odtrhnete pridržaním si vrchnej časti obalu.

Foto: Pinterest

 

7. Otvor na rukoväti hrncov

Takéto otvory nie sú na rukovätiach na ozdobu, ale sú veľmi praktické. Môžete do nich vložiť varechu bez toho, aby sa dotýkala horúceho hrnca a vy sa tak už viac nepopálite.

Foto: Pinterest

 

8. Obal z rezancov

Rezance z ázijských podnikov sa servírujú v typických krabičkách, no konzumovať by sa mali trochu inak. Keď krabičku rozviniete, vznikne vám totiž praktický tanier, z ktorého sa hneď pohodlnejšie je ako z krabice.

Foto: flickr.com/Gabriel Saldana

 

9. Palivometer

Rýchlym pohľadom na šípku na palivometri zistíte, na ktorej strane vozidla môžete tankovať.

Foto: Instagram

 

10. Plechovka

Časť, ktorou ju otvárate, môžete využiť na to, aby ste z plechovky pili pomocou slamky. Stačí ju len vložiť do malého otvoru na pliešku.

Foto: Pixabay

Dnes najobľúbenejšie