Viete, čo dokáže olivový olej, ak si ho necháte chvíľu v ústach? Toto by ste mali vedieť!

Benefity o ktorých väčšina ľudí netuší. Vyskúšajte ich na vlastnej koži!

Olivový olej je vynikajúcou ingredienciou ako stvoreniu pre prípravu ľahkých a sviežich pokrmov. Navyše, jedlu dodáva vynikajúci chuť, ktorá z neho robí pomyselného kráľa za studena lisovaných olejov. Táto zlatistá ingrediencia má však aj ďalšie benefity, o ktorých však množstvo ľudí vôbec netuší. Vedeli ste napríklad, aký užitočný dokáže byť, keď si ho prevaľujete každý deň v ústach?

Benefity, ktoré môže mať aj pre vás!

Olivový olej má veľmi pozitívny vplyv na naše zdravie aj bez toho, aby sme ho vôbec skonzumovali. Je však potrebné vedieť, ako ho použiť. Najjednoduchšou a pritom veľmi účinnou metódou je malé množstvo oleja prevaľovať v ústach – čím dlhšie to vydržíte, tým lepšie pre vás, ideálne 15-20 minút.

Táto metóda je vo svete zdravia a krásy známa aj ako oil pulling a jej pravidelné aplikovanie má vplyv na zlepšenie zdravia prirodzenou detoxikáciou tela. Vynikajúci je aj v prípade zápalov a hnisavých infekcií ústnej dutiny. Olivový olej má schopnosť naviazať toxíny, baktérie, plesne, hlieny a hnis, ktoré sa cez ústa dostávajú do tela.

Metóda oil pulling pomáha napríklad pri zápaloch, ekzémoch, ochoreniach obličiek a zlepšuje aj trávenie a prospieva zdraviu ústnej dutiny. Viditeľným benefitom, ktorý vás poteší už čoskoro sú belšie zuby a zdravšie ďasná. A samozrejme nemusíte sa obávať žiadnych negatívnych vplyvov na zubnú sklovinu, ako v prípade bielenia sódou či soľou – táto metóda bielenia je celkom bezpečná.

Nie každý olej je vhodný

Najlepší je panenský olivový olej lisovaný za studena. Vhodný je však napríklad kokosový olej – samozrejme, jeho aróma vám musí byť príjemná. Alternatívou je tiež sezamový olej.

Ako postupovať správne?

Procedúru s olejom je najlepšie vykonávať každý deň ráno nalačno, vtedy však zvyčajne nemáme dostatok času a preto ju môžeme aplikovať aj večer. Nestačí však olejom ústa jednoducho vypláchnuť. Je nutné, aby ste ho istý čas prevaľovali v ústach. Že ste postupovali správne viete podľa toho, že olej je po „vypľutí“ bielej farby. V prípade, že je žltkastý, nemali ste ho dostatočne dlhú dobu v ústach. Po „vypľutí“ oleja si ústa vypláchnite vodou a potom umyte kefkou bez pasty. Nejakú dobu po tejto procedúre je vhodní vypľúvať aj sliny, aby sa zvyšky škodlivých látok nedostali do tela.

...

zdroj: healthy