Video: Čo sa stane, keď vložíte cibuľu do mikrovlnky? Tieto triky vám uľahčia život!

Väčšina ľudí používa mikrovlnku na ohrievanie jedla, na rozmrazovanie alebo prípravu jednoduchých pokrmov. Vedeli ste však, že práve mikrovlnka vám môže poslúžiť aj mnohými inými užitočnými spôsobmi? Prečítajte si, čo všetko dokáže a presvedčte sa, že v nej máte neoceniteľného pomocníka.

Pomôže odlepiť známku na list

Ak ste zistili, že na obálke máte nesprávnu adresu, alebo že ste na niečo dôležité zabudli, pomôže vám mikrovlnka. Aby ste neplytvali poštovou známkou stačí, ak ju navlhčíte, vložíte do mikrovlnky a necháte vo vnútri 20 sekúnd. Potom jednoducho obálku vyberiete, známku ľahko odstránite a môžete opäť použiť.

Cibuľa vás viac nerozplače

Roníte pri krájaní cibule krokodílie slzy? S pomocou mikrovlnky je to minulosť. Odrežte začiatok a koniec cibule a vložte do mirovlnky na 30 sekúnd. Potom vyberte a môžte zvesela krájať bez sĺz.

Chrumkavá slanina bez vyprážania

Najlepšiu slaninu bez vyprážania pripravíte opäť v mikrovlnke. Vezmite si tanier, uložte naň misku – dnom nahor a na misku poukladajte plátky slaniny. Potom prikryte papierovou utierkou a vložte na 3 minúty do mikrovlnky. Chrumkavá slaninka je na svete.

Varená kukurica hotová za 3 minúty

Tiež máte radi varenú kukuricu, ale keď si spomeniete na zdĺhavú prípravu, prejde vás chuť? S mikrovlnkou ju pripravíte za 3 minúty. Stačí, ak kukuricu ošúpete, zabalíte do vlhkej utierky a vložíte do mikrovlnky na 3 minúty. Nechajte chvíľku vychladnúť a môžete sa postiť do skvelej pochúťky.

Zničí baktérie a nečistoty

Ak pripravujete mäso, určite vás bude zaujímať ,ako dosku, na ktorej mäso spracovávate správne sterilizovať. Najlepšie vám s tým pomôže mikrovlnka. Umytú dosku vložte na 1 minútu do mikrovlnnej rúry. Keď ju vyberiete, máte istotu, že ste sa zbavili všetkých baktérií a mikróbov. Rovnaký postup platí aj pri sterilizácií hubky na riad. Vložte ju s trochou saponátu na 1 minútu do mikrovlnky. Po uplynutí tohto času je hubka účinne sterilizovaná. Tiež je to spôsob, ako hubku dokonale a rýchlo vysušiť.

Oživí staršie pečivo

Slané alebo sladké pečivo, ktoré medzičasom stvrdlo a nepôsobí veľmi vábne, vrátite späť v čase. Stačí, ako ho na 12 sekúnd vložíte do mikrovlnky. Keď ho vyberiete, bude opäť ako čerstvé.

Náš tip: Pre ešte lepšiu chuť staršieho chlebíka alebo rožkov, použite utierku navlhčenú vo vode alebo v mlieku. Zabaľte do nej pečivo, vložte do mikrovlnky a o 12 sekúnd si môžete pochutnávať.

Vyčistíte ju za 5 minút, bez chémie

Pýtate sa ako? Stačí vám na to citrón a voda. Presný postup nájdete TU.

Chipsy bez kvapky oleja

Ak obľubujete túto „nedravú“ slanú závislosť, vyskúšajte domácu verziu bez oleja so superrýchlou prípravou. Stačí, ak zemiaky nakrájate na veľmi tenké plátky, preložíte na tanier a dáte na 3 minúty do mikrovlnky. Potom plátky otočte a o ďalšie 3 minúty máte domáce chrumkavé chipsy!

Vyhrievaný golier na krk

Ak máte problém s bolesťou krčnej chrbtice a potrebujete uvoľniť stuhnuté svalstvo, opäť vám pomôže mikrovlnka. Nasypte do čistej ponožky suchú ryžu, zaviažte a vložte  na 1 a pol minúty do mikrovlnky. Potom si ponožku priložte na krk.

Tiež môžete vyskúšať teplý obklad na chrbát či bolesť v podbrušku. Vlhký uterák na ruky vložte do mikrovnky a zahrievajte 1 minútu. Po minúte máte domáci upokojujúci zábal na boľavé partie.

Ako z citrusov vymáčknuť čo naviac?

Mikrovlnka vám hravo pomôže získať maximum šťavy z citrónu či limetky. Prekrojte citrusy na polovicu a vložte do mikrovlnky na 20 sekúnd. Po vybraní z rúry ich veľmi jednoducho odšťavíte.

 

 

 

 

Dnes najobľúbenejšie