Video: 10 trikov, ktoré sa vám počas chladných dní budú hodiť!

Ako si uľahčiť život počas chladných zimných dní? Naučte sa, ako si počas tohoto obdobia uľahčiť život hneď 10x! :-)

Zima je obdobím, ktoré mnohí z nás nemajú príliš v láske. Krátke dni, chladné počasie a nekonečná príprava, kým sa konečne vychystáme do chladných rán. Aby ste si zimné obdobie a s ním súvisiace každodenné problémy a situácie uľahčili, prinášame vám 10 skvelých zlepšovákov. Nikdy neviete, kedy sa vám budú hodiť!

Nepremokavé topánky už o 2 minúty

Počas chladnej zimy je dôležité mať nohy vždy v teple. To je však pomerne ťažká úloha, pokiaľ nemáme nepremokavé topánky. Našťastie aj bežné topánky môžete rýchlo a jednoducho premeniť na nepremokavé. Stačí vám obyčajná sviečka či kahanec a fén. Celý postup nájdete TU.

Ako na zmrznutý sneh?

Ak dostanete nepríjemnú úlohu odpratať zmrznutý sneh, zabudnite na nemotornú lopatu. Vymeňte ju za obyčajnú metlu s tvrdšími štetinami. Vďaka nej odstrániť sneh za polovičný čas.

Každý kto niekedy odhadzoval sneh lopatou vie, ako nepríjemne sa sneh dokáže lepiť na náradie. Čistenie lopaty nám dokáže zabrať poriadne veľa času a musíme ho čistiť takmer po každom jednom odhodení snehu. Aby ste tomuto problému predišli, postačí vám obyčajný nepriľnavý sprej na pečenie. Postriekajte ním lopatu a máte po probléme s lepiacim sa snehom.

Šetrite energie múdro

Počas zimy spotrebuje veľa energie na vykurovanie a preto je dobré poznať všetky spôsob ako šetriť teplom aj našimi financiami. Ak napríklad pečiete, nechajte rúru po dopečení otvorenú, aby teplo unikalo do priestoru. Okrem pečenej pochúťky tak máte razom postarané aj o teplo.

Prečítajte si aj: Jednoduchý trik, ako zabrániť úniku tepla cez okná a dvere

Ako utesniť dvere?

Ak vám prefukuje chladný vzduch pod dvere a ochladzuje tak celý váš byť, čo najskôr by ste mali tento problém riešiť. Inak sa môže pokojne stať, že váš účet za teplo sa môže poriadne nafúknuť. Nepotrebujete nič špeciálne, stačia vám obyčajné izolačné penové trubice, ktoré dostať v k každých stavebninách či predajniach pre inštalatérov. Trubicu  narežete a jednoducho navlečiete na spodok dverí. Menšie praskliny či otvory vyriešite pomocou obyčajnej plastelíny.

Zima v práci?

V chladnom prostredí sa veľmi zle pracuje a jediné, na čo dokážeme myslieť je to, ako sa čo najskôr zahriať. Zatiaľ čo doma si jednoducho nastavíme termostat na vyššiu teplotu, v práci sú tieto zariadenia často uzamknuté a neprístupné pre bežnú manipuláciu. Poznáme však jeden trik, ako to vyriešiť. Položte na termostat vrecko ľadu.Po niekoľkých minútach zaznamená teprmostat klesanie teploty a zvýši tak teplotu v miestnosti.

Trápi vás nádcha?

Pripravte si domáce bomby do sprchy, ktoré sa pri postupne rozpúšťajú a uvoľňujú látky, ktoré spôobia uvoľnenie dýchacích ciest a zmiernenie príznakov nádchy. Na ich výrobu potrebujeme ½ šálky jedlej sódy, 1 šálku kukuričného škrobu a 5 lyžíc vazelíny a 2-3 lyžice vody. Zmes vymiešame rukami (používame rukavice) a potom vtlačíme do fomy na ľad. Na niekoľko hodín uložíme zmes stuhnúť do mrazničky. Pri ďalšom sprchovaní vyberte jednu bombu, umiestnite do sprchového kúta a jednoducho sa osprchujte ako vždy. Kocka sa bude postupne topiť a uvoľňovať látky, ktoré hravo zatočia s vašou nádchou.

Ako si čo najrýchlejšie zohriať ruky?

Stačia vám malé ponožky a ryža. Naplňte ryžu do ponožky tak, aby ste ju mohli zaviazať. Potom stačí vložiť do mikrovlnky na 30 sekúnd a vás skvelý ohrievač rúk (ktorý môžete použiť aj ako antistresovú loptičku) je hotový.

Prečítajte si aj: Trik, ktorý udrží vaše nohy v teple aj počas najväčších mrazov

Ľadová posteľ?

V chladnom počasí, ktoré zúri vonku, neexistuje nič lepšie ako ľahnúť si do dobre vyhriatej postele. Ak vás čaká studená posteľ vedzte, že odpočinok v nej nebude ani trochu príjemný. Aby ste tento problém vyriešili, majte pri posteli poruke fén. Stačí niekoľko sekúnd a teplý vzduch premení vašu posteľ na vyhriatu oázu pre dokonalý oddych, aj keď vonku zúria teploty hlboko pod nulou.

 

Dnes najobľúbenejšie