Životabudič pre kvety a lepší ako žehlička : 10 neobvyklých využití octu v domácnosti, ktoré vám uľahčia život!

Ocot je zázračná potravina, ktorá nestojí takmer nič. Vedeli ste napríklad, že ocot vám pomôže vyčistiť celý dom, zatočí s otravným hmyzom či ochráni nábytok pred domácimi miláčikmi? Prečítajte si, čo všetko ocot dokáže!

Ocot je zázračná potravina, ktorá nestojí takmer nič. Vedeli ste napríklad, že ocot vám pomôže vyčistiť celý dom, zatočí s otravným hmyzom či ochráni nábytok pred domácimi miláčikmi? Prečítajte si, čo všetko ocot dokáže!

Upchané umývadlo? Žiaden problém

Na upchané  umývadlo vám stačí ak máte doma ½ šálky jedlej sódy a ½ šálky octu. Najskôr do odtoku vysypte sódu a následne ocot. Keď zmes prestane peniť, vypláchnite umývadlo horúcou vodou a problém je vyriešený.

Odstráni nechcené stopy z rôznych povrchov

Ostali vám po nalepovacích štítkoch, nálepkách či cenovkách nepekné stopy? Stačí, ak ocot nalejeme do nádoby s rozprašovačom, nastriekame na konkrétne miesto, necháme chvíľku pôsobiť a potom jednoducho utrieme handričkou. Nechcené stopy sú razom preč!

Odstráni nepríjemný zápach

Šíri sa z vášho koša nepríjemný zápach? Stačí, ak na krajec chleba nalejete trochu octu, necháte ho nasiaknuť a potom chlieb jednoducho vložíte na dno koša. Na druhý deň nebude po zápachu ani stopy.

Univerzálny čistič do domácnosti

Načo vyhadzovať peniaze za desiatky drahých prípravkou, keď si ten najlepší môžeme vyrobiť z octu. Do nádoby s rozprašovačom vlejeme ocot, pridáme niekoľko kvapiek saponátu na riad a nakoniec vodu z vodovodu. Poriadne pretrepeme a perfektný pomocník do domácnosti je na svete. Ak chcete, aby váš čistič zároveň aj krásne voňal, pridajte doň šupky z pomarančov, alebo ihličie a nechajte naložené aspoň 14 dní. Ocot bude krásne voňať.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Zatočí s otravným hmyzom

Trápia vás mravce či otravné vínne mušky? Nalejte do pohára ocot, zakryte vrch potravinovou fóliou a urobte nožom niekoľko otvorov – účinná pasca na nepríjemných návštevníkov je hotová.

Lepší ako žehlička

Na pokrčené oblečenie si pripravte jeden diel octu a tri diely vody. Oblečenie jednoducho postriekajte roztokom a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Oblečenie bude bez záhybov.

Domáci miláčikovia na gauči? Nikdy viac!

Nerešpektuje vaša mačka zákaz používania gauča alebo kresla? Nastriekajte na gauč rozprašovať trochu octu a máte po probléme. Mačky totiž octový zápach neznášajú.

Predĺži život rezaným kvetom

Ak chcete aby vaše kvety vydržali krásne čo najdlhšie, pridajte do vázy niekoľko kvapiek jablčného octu.  Vaše kvety vás budú tešiť omnoho dlhšie.

Vyleští sklo aj vaše okuliare

Vyrobte si skvelý domáci čistiť na sklenené povrchy. Do litrovej nádoby s rozprašovačom dáme 2 lyžice octu a doplníme vodou – môžeme okamžite začať s čistením.

Odstráni pripálené zvyšky

Pripálené zvyšky na panvici, ktoré sa vám nedajú vyčistiť? Žiaden problém! Do panvice nalejte šálku vody a pol šálky octu. Dáme na plameň, necháme variť približne 5 minút a pripálené zvyšku sú minulosťou.

zdroj: youtube