Toto je 100x lepšie, ako drahé sirupy na kašeľ: Zaručený a odskúšaný tip, ako poraziť každú pliagu – poraďte to každému, na koho lezie choroba!

Fantastická kúra ktorá porazí každú chorobu. Odkedy som to našla, robím to presne takto už hádam 10 rokov a naozaj s tým porazíte každú pliagu. Najlepšia zbraň na angínu, nádchu a prechladnutie. Veľmi sa nám osvedčila aj počas chrípky. Za recept ďakujem autorke Silvii M.

Postup ako poraziť každú pliagu – alebo silný TROJBOJ

1. Prvá pomoc: takže, pri prvých príznakoch nádchy, nachladnutí  a akejkoľvek pliagy robíme bleskový cibuľový med alebo sirup. Pokrájame cibuľu nadrobno, zalejem 2-3 PL medu a dáme na radiátor . Do 20 minút cibuľa pustí šťavu do medu a toto treba užívať po lyžiciach. Samozrejme, sú aj krajšie verzie – naložiť to pekne do fľaše s cukrom, pridať citrón kvôli vitamínu C a podobne, prípadne variť cibuľový čaj – ale toto je jedna z najrýchlejších a najúčinnejších variant.

2. Tymiánový sirup: toto robíme, keď hlieny schádzajú na priedušky a treba urýchlene vykašliavať. 20 dag cukru (je miešam hnedý s bielym, prípadne dám len polovicu a druhú nahrádzam medom po varení) varíme cca 20 min s 1/4 l vody, potom do toho vsypeme celý sáčok sušeného tymiánu (ja používam 14 g Kotányi), necháme to tak do vychladnutia a scedíme. Vznikne z toho hustejší sirup, ktorý chutí aj deťom a mne veľmi pripomína sirupy proti kašľu z lekárne – len je to neporovnateľne lacnejšie a podľa mojich skúseností aj účinnejšie.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

3. Cesnakový elixír: ja nasadzujem zároveň s tymiánovým sirupom – vtedy účinkuje najlepšie. Recept je z jednej staručkej knižky. 5-6 strúčikov cesnaku pretlačíme, dáme variť na 5-10 min. do 1/4 l vody s 150 g cukru. Potom odstavíme, necháme odstáť 5 hodín, scedíme a uchovávame v chladničke. Treba užívať 1-2 PL každú hodinu pri najhoršom stave. Pozor – cesnak môže byť ťažký na žalúdok, takže dávkovanie si treba upraviť podľa seba. Ale znesie to aj 1-r. dieťatko. Malý tip na záver: Keď sme chorí, treba piť veľa čaju, najlepšie s medom a citrónom. Mňa stále otravovalo čakanie na to, kým čaj vychladne na teplotu dobrú na pitie. Takže, teraz si vytlačím citrón, šťavu dám do nádobiek na ľad a zamrazím. 1 ľadová kocka = 1 čaj. Čajík sa takto okamžite ochladí na dobrú teplotu a citrón nikdy neuschne, no je vždy super využitý. Vitamínová strata je pri rýchlom zmrazovaní takmer nulová.

Foto: pixabay