Vďaka tomuto triku vám Aloe Vera nikdy nevyschne a bude rásť a rásť!

Aloe Vera je jednou z najstarších liečivých rastlín, ktoré ľudia využívajú tisíce rokov v ľudovom liečiteľstve – vďaka protizápalovým, antiseptickým a ďalším úžasným efektom sa používa dodnes a ak ju máte doma, určite viete, o aký zázrak ide!

V súčasnosti je na pultoch obchodov k dispozícii veľa produktov z Aloe Vera, avšak mať túto rastlinku doma má aj ďalšie skvelé výhody – vyčistí vám vzduch v byte a pomôže vám lepšie spať.

Toto by ste mali vedieť a povedzte to aj vašim známym!

Aloe Vera dozrieva v 4-5 roku, ak ju chcete používať na vnútorné účely, tak sa to odporúča len v tomto čase – nie mladšiu. Práve v tomto čase je Aloe Vera najliečivejšia a má maximálny terapeutický potenciál. Pri vnútornom použití skôr riskujete, že v nedozretých listoch užijete spolu s liečivým gélom aj toxické látky, ktoré telu rozhodne neprospievajú.

Nikdy vám nevyschne a bude rásť do krásy a zdravia

Aloe Vera patrí do rodiny sukulentov a dokáže prežiť aj v dlhšie trvajúcom suchu. Ak listy schnú, najčastejším dôvodom je paradoxne preliatie rastliny. Zapamätajte si dve zásady a máte istotu, že Aloe Vera nikdy neuschne a ani ju neprelejete:

1. Aloe Vera sa najlepšie darí v obyčajnom kvetinovom substráte, ktorý zmiešate s pieskom v pomere 1:1. Črepník uložte na svetlé miesto, nie však na priame ostré svetlo – to spôsobí, že liečivý gél v listoch sa doslova rozpustí.

2. Aloe Vera pestujte pri teplote od 10-25 stupňov Celzia. Nie viac, ani menej. Na tieto teploty si rastlinka dokonale zvykne. Zalievajte dvakrát do týždňa, ale len VEĽMI mierne. Vlahu nepridávajte skôr, než vrchná vrstva úplne uschne.

...

titulná foto: reprofoto bedroomsandmore