Včelár prezradil rodinný recept, ktorý vás ochráni pre komármi, kliešťami a hmyzom doma aj vonku: Skutočne to funguje!

Rodina včelárov je prísnym odporcom akejkoľvek chémie a repelentov či pesticídov, pretože ubližujú tomu najdrahšiemu, čo majú – včelám. Namiesto toho sa naučili využívať včelie produkty ako náhradu za drahé a škodlivé výrobky. Recept na tento domáci repelent najskôr používali len doma, pre vlastné potreby. Keď sa však o ňom dopočuli ľudia, stal sa natoľko populárnym, že rodina ho začala vyrábať na svojej včelej farme. O recept naň sa však podelili aj na internete. Apelujú tak na všetkých, aby sa vzdali chemických produktov, a stavili na niečo, čo je rovnako účinné, ale absolútne neškodné. Vyskúšajte tyčinky proti komárom, kliešťom a ďalšiemu hmyzu!

Potrebujeme:

60 g včelieho vosku

120 g bambuckého masla (dá sa nahradiť aj obyčajnou bravčovou masťou – bambucké maslo však lepšie drží tvar)

60 g kokosového oleja

35-40 kvapiek esenciálneho oleja (ideálne kombináciu citrónového, rozmarínového, lemongrass a eukalyptového oleja /prípadne aj len jeden z nich/– dajú sa kúpiť aj oleje „TerraShield“, ktoré sú namiešané s viacerých esenciálnych olejov)

...

Formičky na ľad alebo originálne na prípravu mydla

Postup:

Vosk, maslo a olej rozpustíme, odstránime z tepla a necháme chvíľu vychladnúť. Potom pridáme esenciálny olej (alebo oleje) a jednoducho nalejeme do formičiek stuhnúť.

Skladujte v chlade – v teple prísady zmäknú a ak chcete, aby držali tvar, je dobré mať ho stále v chlade.

Pred odchodom na von, alebo pred spaním si jednoducho natrite na pokožku ako krém. Okrem toho, že vás nebudú štípať komáre, vaša pleť bude hydratovaná a krásne jemná.