Najjemnejšie valčeky z kyslej smotany: Napečené máte v momente, rúru sa ani neoplatí vypínať – naplňte ich orieškami, lekvárom, džemom alebo čím len chcete!

Je to také rýchle a vynikajúce, že nikdy ani nevypínam rúru a pečiem aspoň 5 dávok. Tieto valčeky sú na vianoce ako stvorené, naplňte ich čím len chcete!

Je to také rýchle a vynikajúce, že nikdy ani nevypínam rúru a pečiem aspoň 5 dávok. Tieto valčeky sú na vianoce ako stvorené, naplňte ich čím len chcete!

Potrebujeme:

Cesto:

  • 40 dkg múky
  • 25 dkg margarínu
  • 2 dl kyslej smotany
  • štipka soľ

náplň:

Lekvár, džem, orechová náplň, maková náplň…

Postup:

Cesto sa pripraví tak, že len rýchlo zmiešame všetky prísady, vypracujeme jednotné cesto, zabalíme do fólie a umiestnime na noc do chladničky.

Nasledujúci deň rozvaľkáme na obdĺžnikový tvar, na dlhšiu stranu navrstvíme tenký pás džemu (alebo inej náplne) a zabalíme do cesta – cesto preložíme cez náplň.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Valec, ktorý nám takto vznikne nakrájajte na malé kúsky a potom pokračujte so zvyšným cestom, až kým takto všetko nespracujte.

Umiestnite tieto valčeky vedľa seba na plech vystlaný papierom na pečenie – tak, aby sa nedotýkali, pretože v rúre ešte narastú. Pečieme v rúre vyhriatej na  180-stupňov, pečieme doružova a potom ešte horúce obalíme v zmesi práškového a vanilkového cukru. Valčeky sú pečené veľmi rýchlo.

Je to naozaj  chutné, jedna porcia nikdy nestačí. Jeho chuť a konzistencia pripomínajú fantastický koláč, jemný a úžasne lahodný.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

zdroj: receptneked