V tomto príbytku môžete žiť kdekoľvek na svete. Jeho autormi sú Slováci!

Slovenskí architekti Soňa Pohlová a Tomáš Žáček pred niekoľkými dňami predstavili revolučný projekt Ecocapsule, ktorým okamžite pritiahli pozornosť celého sveta.

Ecocapsule je malý prístrešok fungujúci na princípe udržateľných technológií – využíva energiu z vetra, slnka a dokáže tiež zachytávať a filtrovať dažďovú vodu. Príbytok vajcovitého tvaru je zároveň šetrný k životnému prostrediu a vďaka svojej veľkosti sa môže jednoducho a flexibilne premiestňovať. A čo je najzaujímavejšie, prežijete v ňom kdekoľvek na svete. Zvládne totiž aj tie najextrémnejšie podmienky, s ktorými sa na Zemi môžeme stretnúť.

Do Ecocapsuly sa zmestí skladacia posteľ, rozkladací pracovný stôl, dve stoličky, sociálne zariadenie so sprchou a vstavaný kuchynský kút. Aj napriek zdanlivo skromným rozmerom v ňom pohodlne prežijú dvaja ľudia. V prípade potreby však podľa autorov dokáže poskytnúť útočisko až šiestim ľuďom.

Včera, teda 28. mája, bol ekologický prístrešok predstavený aj na prestížnom Pioneers festivale vo Viedni. Do predaja by sa Ecocapsule mala dostať už koncom tohto roka.

Ecocapsule-by-Nice-Architects-5

self-sustaining-house-ecocapsule-nice-architects-slovakia-2

self-sustaining-house-ecocapsule-nice-architects-slovakia-5

self-sustaining-house-ecocapsule-nice-architects-slovakia-7

Na Slovensku vymysleli ekologické přístřeší, v němž můžete žít kdekoliv

zdroj: internet

Dnes najobľúbenejšie