V lete trápia blchy našich psíkov najviac: TAKTO jednoducho im môžete pomôcť!

Leto je pre našich domácich miláčikov náročným ročným obdobím. Okrem tropických teplôt ich totiž sužujú aj krvilačné parazity - blchy. Poradíme vám, ako im pomôcť rýchlo, jednoducho a účinné.

Neskorá jar a leto je hlavnou sezónou parazitov, ktorí trápia našich domácich miláčikov. Vysoké teploty sú pre štvornohých miláčikov už aj tak dosť náročné a ak ich trápia aj nenásytné blchy, situácia sa pre nich mnohonásobne zhoršuje. Psíkovia nám však nevedia o svojich problémoch povedať a preto je na nás, aby sme si ich všimli a zmiernili trápenie našich chlpatých kamarátov. Prinášame vám 5 overených prírodných receptov, ktoré vášho psíka zbavia nenávidených bĺch.

Obojok alebo šatka proti blchám

fleacollar

koda

Potrebujeme:

Kvapkadlo

3-5 kvapiek cédrového alebo levanduľového esenciálneho oleja

1-3 lyžice vody

Obojok, šatku, alebo niečo na krk psíka

Postup:

Olej zriedime s vodou, premiešame a pomocou kvapkadla nakvapkáme na šatku alebo obojok a pripevníme na krk psíka. Zmes kvapkáme na šatku vždy raz do týždňa.

Jablčný ocot – pomáha zvnútra aj zvonku

Jablčný ocot pridaný do vody pomáha psíkovi zbaviť sa nielen bĺch ale aj ďalších parazitov, ktoré má v tele. Pre psíka s váhou cca 17 kg pridávame 1 lyžičku jablčného octu na jeden liter pitnej vody. Okrem parazitov a bĺch, zlepšuje jablčný ocot aj kvalitu srsti a dodáva jej lesk.

Citrusový odpudzovač bĺch

comb

Citrón obsahuje látku D-limonene, ktorá je veľmi silným prírodným odpudzovačom bĺch a prazitov. Navyše, táto látka je nielen veľmi účinná, ale čo je najlepšie, neškodí nám ani našim miláčikom.

Potrebujeme:

1 čerstvý citrón nakrájaný

1 kastrólik vody

1 hrebeň, špongiu alebo kefu

Postup:

Hrniec s vodou preložíme na plameň a necháme zovrieť. Pridáme kolieska citróna a zložíme z plameňa. Prikryjeme pokrievkou a necháme cez noc odstáť. Na druhý deň namočte hrebeň alebo kefu do kvapaliny a jednoducho naneste na srsť miláčika česaním.

Sprej proti blchám

fleaspray

Potrebujeme:

1 šálku jablčného octu alebo bieleho destilovaného octu

1 liter vody

2-3 kvapky levanduľového alebo cédrového esenciálneho oleja – voliteľné

Nádobu s rozprašovačom

Postup:

Do octu pridáme olej a zmiešame s vodou. Nalejeme do nádoby s rozprašovačom a nanesieme na srsť psíka – najlepšie v hmlovom móde. Nestriekajte na oči, nos ani do uší.

Kúpeľ proti blchám

beau

Potrebujeme:

½ šálky čerstvej citrónovej šťavy

1 a ½ šálky čerstvej vody

¼ šálky šampónu alebo mydla pre psíka

Postup:

Zmiešame citrónovú šťavu s vodou a šampónom alebo mydlom. Tento prípravok použijeme na kúpanie psíka namiesto klasického šampónu.

Tip od čitateľov:

Nakvapkajte niekoľko kvapiek čajovníkového oleja medzi lopatky psíka (pre väčších psíkov 4-5 kvapiek).

zdroj: everydayroots

Dnes najobľúbenejšie