Uznávaná fyzioterapeutka ukázala trik, ktorým sa zbavíte bolesti kolien a ako bonus ešte aj schudnete

Bolesť kolena môže mať viacero príčin, no všetci sa zhodnú v tom, že je nepríjemná. Pritom existuje jednoduchý spôsob, ako ju poraziť.

Bolesť kolena môže mať viacero príčin, no všetci sa zhodnú v tom, že je nepríjemná. Pritom existuje jednoduchý spôsob, ako ju poraziť.

Aj mierna bolesť kolena môže byť nepríjemná, vzniknúť môže zo zranenia, ale aj zápalu. Nečakajte na to, čo sa bude diať, ale skúste s ňou zabojovať hneď.

Úľavu môžete docieliť pomocou posilňovacích cvičení aj v prípade, že je vaša bolesť chronická, nielen akútna. A hoci to môže znieť kontraproduktívne, pohyb môže skutočne zmierniť bolesť, aj keď si myslíte, že vaše boľavé koleno by najradšej oddychovalo. Zvyšujúca sa pružnosť organizmu totiž znižuje riziko vzniku bolesti alebo zápalu.

Sériu jednoduchých cvikov odporúča fyzioterapeutka, ktorá je známa ako Dr. Jo. Vo videu, ktoré prikladáme nižšie, vám ukáže, ale aj detailne popíše, aké cviky robiť, aby vás prestalo bolieť koleno.

1. Knižný steper

Nemusíte kupovať drahé stroje, pomôžu vám aj o obyčajné knihy, ktoré naukladáte na seba, alebo schody vo vašom dome. Jednou nohu máte položenú na knihách, druhú na zemi, pričom pomaly ju prikladáte na knihy k druhej nohe.

Foto: YouTube/Ask Doctor Jo

 

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

2. Pomalé výpady

Určite poznáte klasické výpady, no v tomto prípade budete opäť potrebovať knihy. Nohou, ktorú ohnete v kolene, sa musíte nepatrne dotknúť kníh. Dôležité je, aby ste aj tieto pohyby robili pomaly a nehrbili sa.

Foto: YouTube/Ask Doctor Jo

 

3. Polovičné drepy

Tento cvik sa podobá drepom, ibaže pri ňom neklesáte úplne dole. Zadkom by ste sa mali postaviť k stolíku, presne ako na videu, a nastaviť sa do väčšieho predklonu.