Užitočné rady, ako zazimovať muškáty: Len čo začnú žltnúť listy, urobte toto a na jar budete mať opäť výstavné muškáty!

1141

Keď si všimnete, že sa vaše muškáty začínajú pripravovať na zimu a listy postupne žltnú, je čas ich zazimovať. Väčšinou tak treba urobiť začiatkom novembra. Ako na to sme sa dozvedeli na youtube a v článku si prečítate, na čo netreba pri zazimovaní muškátov rozhodne zabúdať.

Pelargóniám začína byť zima už pri poklesoch teploty pod 16 – 17 °C a keď teplota klesne pod 10 °C, treba ich dať dnu. Takže keď si všimnete prvé zmeny na listoch, hoci im poskytujete tú správnu starostlivosť, je ten správny čas. Ako prvé odstráňte všetky popadané listy, aj suché a poškodené listy na základni rastliny.

Následne ostrými nožnicami odstrihnite všetky staré výhonky. Spoznáte ich podľa toho, že sú sfarbené do hneda a oproti tým mladým pôsobia drevnato.

Odstrihnúť treba aj mladé výhonky, ale tie môžete použiť na množenie a vytvoríte si tak ďalšie sadenice muškátov. Strihajte do tvaru gule, aby mal na jar muškát pekný tvar. Z týchto odstrihnutých častí začnú vyrastať nové mladé výhonky, takže sa toho netreba báť, hoci po ostrihaní vyzerá rastlina nevzhľadne.

V zime muškáty občas prihnojte hnojivom bohatým na draslík a nezabudnite ich pravidelne polievať.

 

 

 

 

 

Foto: youtube
Foto: youtube
Foto: youtube
Foto: youtube
Foto: youtube
Témy:


Pridajte svoj komentár