Užitočná rada ako vyčistiť sklenené dvierka rúry: Zapamätajte si toto a čistenie rúry bude pre vás hračka!

Čistenie skiel na dvierkach rúry nie je ľahké a čistenie medzier medzi nimi je ešte zložitejšie! Dnes vám povieme, ako to môžete urobiť jednoducho a rýchlo. Keď sa rúra zašpiní, spoľahnite sa na túto overenú metódu čistenia počas noci. Je to ako kúzlo, ktoré zakaždým funguje a iný spôsob už ani nepotrebujete vedieť.

Čo robiť, keď je rúra čistá, ale sklo dvierok zostane znečistené?

Dodržujte tento postup a vaša rúra sa bude lesknúť čistotou.

Potrebujeme:

– rozprašovač

– ocot

– roztok do umývačky riadu

– kuchynské utierky

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

– handru

– drôt alebo drôtený vešiak

– gumičku

Postup:

1. Naplňte nádobu octom a roztokom na umývanie riadu v pomere 1: 1. Na čistenie vonkajšieho povrchu skiel na dvierkach použite tento roztok a niekoľko kuchynských utierok.

2. Potom otvorte dvierka rúry a postriekajte týmto roztokom aj druhú stranu. Navlhčite handričku a celé sklo pretrite. Nechajte roztok pôsobiť niekoľko minút a potom pomocou kuchynskej utierky odstráňte nečistoty a zvyšky roztoku.

3. Ak je sklo rúry čisté z vonkajšej aj vnútornej strany, môže zostať znečistený priestor medzi nimi! Vyčistite ho drôtom, ktorý tam vsuniete úzkym otvorom na spodnej časti dvierok. Pre ľahší prístup k týmto otvorom musíte vysunúť spodnú zásuvku rúry. Povysávajte priestor pod zásuvkou, pretože tam môže byť usadený prach.

4. Potom zabaľte drôt niekoľkými kuchynskými utierkami a pripevnite ich gumičkou.

5. Nastriekajte kuchynskú utierku octovým roztokom, opatrne vložte čistiaci nástroj do otvorov vo dvierkach rúry a použite ho na čistenie vnútornej strany skiel (najskôr sa to môže zdať ťažké, ale uvidíte, že sa to podarí!)

6. Ak je to potrebné, zopakujte postup suchou kuchynskou utierkou, aby ste vysušili a vyleštili vnútro skiel. Hotovo!

Čo robiť, ak dvierka rúry nemajú žiadne otvory?

Ak nemôžete nájsť prístupové otvory v spodnej časti dvierok rúry, nebojte sa! Priestor medzi sklami môžete vyčistiť aj inak, ale budete potrebovať skrutkovač. Informácie o otváraní sklenených panelov a čistení vnútorného priestoru nájdete v používateľskej príručke k vašej rúre.

Zdroj: retete-usoare.info