Uzavrite si životné poistenie, pretože vás finančne ochráni

V oblasti poistenia je veľmi skloňovanou témou životné poistenie, ktorého hlavnou úlohou je finančne zabezpečiť vašich blízkych v prípade predčasného úmrtia a zabezpečiť vás v prípade ťažkého zranenia a prípadných trvalých následkov. Hoci si hovoríte, že vám ako mladému človeku sa nemôže nič stať, potom verte, že zákon schválnosti neustále funguje. Zdravotné problémy vás môžu postihnúť v akomkoľvek veku, a preto by ste nemali dôležitosť životného poistenia podceňovať.

U životného poistenia platí pravidlo, že čím skôr podpíšete poistnú zmluvu, tým nižšie poistné budete platiť. Suma poistného sa odvíja od toho, koľko máte rokov a koľko máte chorôb.

Dohodnutie životného poistenia vyžadujú aj banky, pokiaľ si požiadate o hypotéku alebo o dlhodobý úver. Z dlhodobého hľadiska nemôže nikto predpovedať, čo sa stane či nestane, pričom zdravotné komplikácie ohrozia finančnú stabilitu rodiny. Ale v prípade nepríjemnej udalosti by životné poistenie dokázalo pokryť náklady na hypotéku a podobne.

Rizikové a investičné životné poistenie

Tuzemské poisťovne majú vo svojom portfóliu dva typy životného poistenia, a to investičné a rizikové. V prvom rade si predstavíme rizikové životné poistenie, u ktorého máte istotu, že vám budú vyplatené peniaze v prípade poistného plnenia. No nemá žiadnu investičnú, respektíve sporiacu zložku, a tak vám tento produkt nezaistí finančnú budúcnosť.

Atraktívnou alternatívou je investičné životné poistenie, ktoré je rozdelené na dve časti, a to na klasické poistenie a investičnú časť umožňujúcu zaujímavo zhodnotiť peniaze.

Aj keď si hovoríte, že vás v živote nemôže žiadne vážne ochorenie postihnúť, nemáte istotu. Potom keď sa niečo stane, budete sa tĺcť do hlavy. Nenechajte nič na náhodu a popremýšľajte o životnom poistení. Rozhodnite sa, či chcete iba klasické rizikové poistenie alebo to investičné. Výber je len na vás a vašich finančných možnostiach.

...