Vzala kúsok vlny zo starého svetra a pár kvapiek saponátu: Ide o úžasný nápad, ktorý vás prinúti vybrať staré vlnené veci zo skríň!

Stará vlna zo svetrov, ktoré už roky nikto nenosí. Táto žena ich starostlivo vyčistí a vlnu z nich rozčesáva pomocou kartáčov na česanie srsti alebo tvrdších kartáčov rozčesáva. Vlnu potom tvaruje a kúsok po kúsku lepí na rovný povrch. Z tejto úžasnej a veľmi precíznej práce vzniká niečo skutočne krásne – obrazy ako z rozprávky. Nakoniec ich postrieka obyčajným lakom na vlasy, alebo lepidlom v spreji. Výsledok je takýto úžasný výtvor. A to zďaleka nie je všetko, pozrite aj ďalšie úžasné nápady, ako vlnu zo starých svetrov využiť!

Ďalšie krásne nápady z vlny!

...

Ako vytvoriť z vlny roztomilú postavičku?

Úplne jednoduchá ozdoba z vlny a saponátu!

Vlnu si musíte dobre rozčesať a ponaťahovať, aby ste vlákna čo najviac navzájom oddelili, vlnu navlhčíme čo najteplejšou vodou a následne vymačkáme nadbytočnú vlhkosť. Potom si ruky navlhčíte čo najteplejšou vodou a pridáte aj saponát, alebo tekuté mydlo. V rukách vlnu tvarujete do tvaru guličky. Môžete použiť na tvorbu postavičiek, alebo napríklad aj na takúto utešenú dekoráciu!