Nikdy ho nekupujte, ak ho uvidíte bez fólie: Toto ovocie má v sebe viac ako citrón a pomaranč dohromady, dokáže úžasné veci!

Pomelo je ovocie, ktoré sa nám spája najmä so zimnými mesiacmi. Na pultoch obchodov je ho dostatok a ak ste ho ešte neochutnali, mali by ste to čím skôr napraviť. Pomelo je nielen osviežujúce a chutné , ale je aj veľmi zdravé. To však neplatí len o samotnom plode, ale aj o jeho šupke. Toto ovocie má v sebe to najlepšie z citróna a pomaranča, ba dokonca ukrýva ešte omnoho viac.

Nikdy nekupujete to bez fólie

Problémom pomela je to, že extrémne rýchlo vysychá a nedokáže ho ochrániť ani hrubá šupka. Práve preto sa pomelo balí do fólie, ktorej úlohou je tento proces spomaliť. Ak kúpite pomelo bez fólie, je veľmi pravdepodobné, že jeho dužina bude vysušená. Ak chcete mať istotu, že namiesto čerstvého, šťavnatého plodu nebude pod šupkou len suchá hmota, dávajte si na to pozor. 

Ochráni srdce a kosti

Pomelo dokáže znížiť škodlivý cholesterol v krvi a chráni celý kardiovaskulárny systém. Pomelo má vysoký obsah draslíka a ten je veľmi potrebný pre srdce. Vďaka mangánu a železu ho ocenia športovci ale aj ľudia, ktorí majú fyzicky náročnú prácu. Odporúča sa tiež pacientom trpiacim chudokrvnosťou. Zároveň obsah draslíka prospieva aj kostiam a pôsobí ako prevencia vzniku osteoporózy.

Chráni pred rakovinou tráviaceho traktu

starí Číňania vedeli, že mäkká časť kôry (vnútorná časť) je veľmi prospešná pre tráviaci trakt a činnosť čriev. Obsahuje bioflavanoidy, ktoré pôsobia ako prevencia rakoviny hrubého čreva, pankreasu a žalúdka.

...

Pomôže pri infekcií močových ciest

Pomelo obsahuje vysoké množstvo vitamínu C a pomáha vyplavovať z močového ústrojenstva baktérie, ktoré sú pôvodcom zápalov a infekcií. Výťažky z pomela často obsahujú aj lieka, ktoré pomáhajú zvládnuť tieto problémy.

Odbúrava tuky , pomôže schudnúť a prečistí organizmus

Zápcha, spomalený metabolizmus, pocit ťažoby – to všetko vám pomôže pomelo zvládnuť. Obsahuje enzýmy, ktoré odbúravajú tuky a dokáže tak výborne prečistiť organizmus.

Posilňuje imunitu

Za to môže nielen obsah vitamínu C, ale aj ďalšie antioxidanty a vitamíny, ktoré toto ovocie ukrýva. Stačí, ak denne dáte asi 2-3 mesiačiky z tohto ovocia.

Pre krásu

Pomelo chráni bunky pokožky pred predčasným starnutím a zároveň prospieva zdraviu nechtov a vlasov. Najmä počas jesene a zimy sa ženy trápia s nadmerným vypadávaním vlasov, konzumácia pomela je výborným spôsobom, ako tento problém eliminovať.

Čo ešte dokáže?

  • pôsobí upokojujúco na nerovoý systém, odbúrava stres
  • pomôže s dýchaním a upchatými dutaninami
  • zmierni suchý, dráždivý kašeľ
  • vývar z kôry sa v starovekej Číne pridával do kúpeľov za účelom uvoľnenia a očisty organizmu
  • podporuje pravidelnú stolicu
  • pomôže vám lepšie spať