Toto by mal práve v týchto dňoch vedieť každý: Tušíte, čo dokáže melón, keď ho dáte na pár hodín do mrazničky?

Melón je jedným z najobľúbenejších plodov.Okrem svojej chutnej chuti je bohatý na množstvo užitočných živín. Málokto však vie, aký chutný je melón zmrazený!

Melón je súčasťou leta, čo značne zvyšuje jeho spotrebu. Toto ovocie je veľmi všestranné, pretože nie je vhodné len ako samo o sebe, ale aj ako prísada do ovocných šalátov alebo dokonca aj ako súčasť predjedla či grilovaných chuťoviek. Ako dezert môžete vyrábať sorbet alebo domácu zmrzlinu.

Dokáže úžasné veci s našim telom!

Jeho pozitívne účinky sú najmä jeho schopnosť hydratovať, postupne uvoľňovať živiny a  revitalizovať naše telo, a preto stojí za to konzumovať ho najmä v letnom počasí.

Obsahuje nízky obsah kalórií a pokojne si ho môžete dať aj na diéte, pretože táto lahodná chuť môže byť zahrnutá do akejkoľvek diéty s nízkym obsahom kalórií.

Melóny majú veľa vitamínov vrátane vysokých hodnôt vitamínu A, C, B3 a vitamínov B6, preto je vhodné ich zaradiť do stravy všetkých vekových kategórií. Málokto vie, že konzumácia melónu je jednou z najjednoduchších ciest, ako sa vyvarovať rakovine hrubého čreva. Obsahuje vlákninu, kyselinu listovú a cenný draslík, ktorý chráni naše bunky.

Vďaka beta-karoténu môže lieči zápalové ochorenia, takže sa môže použiť proti akýmkoľvek druhu prechladnutia a chrípke. Je tiež vhodný na liečbu zápalu tenkého a hrubého čreva. Funguje tiež ako diuretikum, takže je prospešný pre zdravie močových ciest a obličiek.  V neposlednom rade je liečba reumatizmu a dny vynikajúcou voľbou.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Dajte ho zmraziť!

Zmrazený melón je nielen veľmi chutný a okamžite osvieži (stačí rozmixovať a máte perfektnú zmrzlinu), ale málokto vie, aký užitočný je pri spálení pokožky. Melón je perfektná prvá pomoc po spálení na slnku (a to melón akejkoľvek farby). Stačí ak zmrazenými kockami melónu prechádzate po spálenej pokožke a jemne masírujete. Šťava z melónu okamžite upokojuje a rýchlo regeneruje pokožku. Navyše zastavuje pocit pálenia a krásne chladí.

Okrem spálenia sú zmrazené melónové kocky a masáž s nimi známe aj ako prevencia proti vráskam – poznať by ich teda mali hlavne ženy. Regenerujú bunky pokožky a hydratujú.

Prvá pomoc pri uštipnutí hmyzom – priložte si na boľavé miesto kocku melónu a rýchlo sa vám uľaví.

Najviac vitamínov a minerálov je práve v melónovej šťave, toto je najlepší spôsob, ako ju uchovať. Stačí dať kocky do džbánu a zaliať vodou – máte postarané o perfektné osvieženie.

Šťava melónu taktiež obsahuje citrulín. Táto látka prispieva k zlepšeniu krvného obehu a uvoľneniu svalov. Hoďte si pár kociek zmrazeného melónu do ovocného kotejlu a spravíte to najlepšie pre vaše kĺby a svaly.