Toto korenie máte doma aj vy: Tušíte však, čo dokáže, ak ho zmiešate s obyčajným medom?

Musíte len vedieť, ako ho správne použiť!

Čierne koreni, ktoré je doslova neodmysliteľné na dochucovanie vývarov, omáčok a našich obľúbených jedál je aj neskutočne zdravé a môže vám poslúžiť v celej rade problémov a zdravotných komplikácií. Musíte len vedieť, ako ho správne použiť!

Aké má účinky?

– pomôže vám schudnúť,

– posiľňuje imunitný systém,

protizápalové a antibakteriálne účinky,

– má antiseptické účinky,

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

– alkaloid piperín výrazne zvyšuje vstrebávanie a využitie niektorých výživových doplnkov.

– chráni bunky pre poškodeným voľnými radikálmi – pôsobí ako prevencia vzniku rakoviny

– detoxikuje a čistí organizmus,

stimuluje trávenie, metabolizmus a odstraňuje nadúvanie a plynatosť,

upokojuje nervový systém, prírodné antidepresívum – zvyšuje hladinu serotonínu, neurotransmiteru, ktorý je dôležitý pri dobrej nálade

pôsobí blahodárne na dýchacie cesty, odstraňuje kašeľ a hlieny,

prečistuje močové cesty, pomáha pri zavodnenom organizme,

bojuje proti migréne,

Mali by ste tiež vedieť, že čierne mierne zvyšuje tlak a ak trpíte vyšším tlakom, konzumujte ho s mierou. Tiež sa neodporúča tehotným a dojčiacim ženám.

Zmiešajte ho s medom a máte bombu na chudnutie

Pár kilogramov vám pomôže zhodiť tento jednoduchý recept. Za jeho účinok môže najmä zložka piperín, ktorá stimuluje metabolizmus. Najlepšie túto látku aktivujete, ak čierne korenie spojíte s medom. Stačí, ak do pohára teplej vody dajte dve lyžice medu, dve lyžice šťavy z citróna a 1/4 lyžičky čierneho korenia. Zmiešajte a máte bombu na chudnutie.

Čaj na nevoľnosť a proti chrípke

Do 200 ml vriacej vody zamiešajte jednu lyžičku mletého čierneho korenia a pomiešajte. Tento odvar Vás zbaví bolesti, plynatosti, kašľa a prospieva aj pri migréne, kŕčoch a pri zápale močových ciest.

Zázrak na boľavé zuby

Ak práve nemáte možnosť zabehnúť k zubárovi, stavte na starý babský recept. Nameľte si ½ lyžičky čierneho korenia a 1/2 lyžičky klinčeka. Touto zmesou potrite boľavé zuby a uľaví sa vám.

Liek na bolesť hrdla

Do pohára teplej vody nasypte ½ lyžičky čierneho korenia, pridajte lyžicu čerstvej citrónovej šťavy a 1 lyžičku morskej soli. Zmiešajte a pite niekoľkokrát do dňa. Pôsobí proti zápalu hrdla a tiež pri nachladnutí.