Tušili ste, čo sa stane, ak ponoríte toto korenie do olivového oleja? Tento účinok vás ohromí!

Toto korenie má doma hádam každý, o tomto účinku však vie len málokto!

Bobkové listy sú nielen obľúbeným aromatickým korením, ktoré nechýbam hádam v žiadnej kuchyni, ale aj silnou liečivou silou, ktorú môžeme využiť pre naše zdravie. Hoci je bobkový list liečivý aj sám o sebe, jeho účinky sa ešte znásaobia, ak ho spojíte s obyčajným olivovým olejom. Ide o starú a veľmi účinnú liečivú kúru, ktorú poznali a využívali už v antickom Grécku.

Sila z prírody, ktorú porovnávajú s účinkami aspirínu

Tento liečivý olej je extrémne účinný na vonkajšie použitie. Je veľmi silný v boji proti reumatickým bolestiam, migréne, akné, lymfatickým vredom a tiež na ušné infekcie. Na vnútorné použitie sa podával pri bolesti brucha, na obnovu pečeňových buniek a pri ochoreniach obličiek a močového mechúra. Okrem toho ide o výbornú prevenciu proti mnohým chorobám a infekciám, predovšetkým ochoreniam srdca a cievnej sústavy. Rovnako ako aspirín má totiž tento olej schopnosť zriediť príliš hustú  krv.

Ako ho vyrobiť?

Potrebujeme:

30 g bobkových listov

250 ml ollivového oleja

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Postup:

Sušené bobkové listy rozdrvíme na čo najmenšie kúsky a preložíme ich do uzatvárateľného skleneného pohára. Zalejeme olejom a necháme lúhovať 15 dní na tmavom, chladnom mieste. Sem-tam môžeme obsahom nádoby pretrepať. Po uplynutí 14 dní scedíme a môžeme používať. Olej používame na potieranie – napríklad v prípade migrény potierame spánky. Ak ide o infekcie uší, je dobré olej mierne nahriať a kvapnúť pár kvapiek do ucha. V prípade bolesti brucha, problémov s obličkami, pečeňou či na posilnenie imunity užite 1/2-1 lyžičku oleja.

Špeciálny recept na reumatické bolesti a bolesti kĺbov

Ak chceme zmierniť alebo odstrániť naše reumatické bolesti pripravme si silný výluh z bobkových listov. Suché bobkové listy (asi 40 – 50 g) zalejeme 70 %-tným liehom a necháme jeden deň lúhovať v čistom pohári na zaváranie. Potom pridáme pol litra olivového oleja a celú zmes preložíme do vodného kúpeľa, kde zahrievame aspoň 4 hodiny na miernom ohni. Zmes sa nesmieme variť, lebo by sa alkohol odparil. Nakoniec olej scedíme a používame na potieranie bolestivých miest.