Obyčajný kameň dala na pár minút do rúry a potom len priložila voskovou: Deti teraz nebásnia o ničom inom!

Toto sú naozaj perfektné nápady. Vezmite len pár voskoviek a obyčajné kamienky, alebo kúsky vosku, ktoré vám ostali po nedopálených sviečkach. Tieto veci si zamilujú aj vaše deti!

Úžasné triky s voskovkami, ktoré si vaše deti zamilujú!

Voskovky a lepiaca pištoľ!

Ak máte v domácnosti horúcu lepiacu pištoľ, určite nám dáte za pravdu, že ide o veľmi užitočnú pomôcku, ktorá dokáže uľahčiť množstvo práce. Vedeli ste však, že s lepiacou pištoľou môžete vytvárať aj krásne kreácie a diela, ktoré sa stanú ozdobou vášho bytu, alebo úžasným ručne zhotoveným darčekom pre vašich blízkych? Jediné, čo potrebujete, je namiesto lepiacej tyčinky vložiť do lepiacej pištole voskovku. Pištoľ vosk zahreje a vy tak môžete tvoriť krásne farebné obrazy.

Voskovku pred vložením do pištole zbavte obalu a okolie výkresu alebo plátna na ktorom budete tvoriť prikryte novinami.

Pozrite si niekoľko inšpirácií voskového umenia a video, ktoré vám ukáže, ako na to!

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Voskovky a fén

Krásne diela môžete vytvoriť aj použitím fénu a voskoviek. Je to veľmi jednoduché. Stačí pripevniť voskovky upevniť na maliarske plátno a potom na ne nasmerovať teplý vzduch z fénu. Potom necháme uschnúť a dielo je na svete!

Unikátna váza z voskoviek

Pozrite sa na neuveriteľnú premenu obyčajných voskoviek na niečo, čo by asi čakal len málokto – jedinečnú dúhovú vázu na kvety. Prvým krokom bolo roztopenie veľkého množstva voskoviek rôznych farieb, ktoré sa následne nechali stuhnúť do jednoliatej farebnej hmoty. Potom už prišlo na rad samotné tvarovanie vázy. Hmota plná farieb sa postupne menila, až napokon nadobudla konkrétne kontúry. Páči sa vám výsledok.

vase 1

vase 2

vase 3

vase 4

vase 5

vase 6

vase 7

vase 8