Zobrala obyčajnú plastovú fóliu a farebnú servítku: Ohromí vás, čo z tohoto môžete mať za okamih doma aj vy!

Vezmite servítku a obyčajný kancelársky papier formátu A4.

Servítku rozdeľte a ponechajte len vrchnú vrstvu. Na stôl položte papier, fóliu a na fóliu servítku.

Prechádzajte žehličkou po povrchu servítky. Až k okrajom.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Zastrihnite okraje dorovna.

Máte krásny kúsok farebného vzorového papiera na kreatívne tvorenie. Takto môžete vytvoriť aj pekné obrazy, dekoračné škatule, alebo vyzdobiť vlastnoručne zhotovené darčeky.

Video návod na výrobu dekoračného papiera – zvládne to každý!

Ďalšie triky s plastovou fóliou!

Potravinárska fólia je jedna z tých vecí, ktorá nechýba hádam v každej kuchyni. Keď potrebujeme rýchlo uskladniť zvyšky jedál alebo udržať potraviny dlhšie čerstvé, je skutočne nenahraditeľná. Vedeli ste však, že táto fólia sa dá využiť aj celkom inak? Prinášam vám 13 trikov, ktoré sú dôkazom, že fólia je užitočnou pomôckou aj mimo kuchyne.

Žiadne mozole

1

Stačí, aby ste rukoväť nástrojov s ktorými pracujete, zabalili do plastovej fólie. Môžete pokojne zabudnúť na mozole a odreniny pri práci s hrabľami, rýľom alebo lopatou.

Zmrzlina bude čerstvá celé mesiace

2

Ak ste otvorili balenie zmrzliny, ale nedojedli ste ho, zabaľte zvyšky mrazenej pochúťky do fólie. Vďaka tomu opatreniu sa v zmrzline nevytvoria kryštáliky ľadu.

Aby farba neuschla

3

Štetec od farby zabaľte do plastovej fólie. Na druhý deň môžete pokojne pokračovať v práci bez toho, aby farba na štetci zaschla.

Banány dlhšie čerstvé

4

Tento zvláštny trik skutočne funguje. Zabalte banánové stopky do fólie a oni vydržia čerstvé omnoho dlhšie. Prečo je to tak sa dočítate TU.

Pri balení kozmetiky

5

Ak nechcete, aby vám drahé kozmetické výrobky nespôsobili v kufri neplechu, zabaľte vrchnák do plastovej fólie. Nemusíte sa obávať nepríjemných prekvapení.

Žiadne stopy od špinavých topánok

6

Ak potrebujete rýchlo prejsť po byte bez toho, aby ste museli vyzúvať topánky, jednoducho zabaľte podrážku do fólie.

Na tesnenie

7

Pomocou fólie ľahko vyplníte drobné škáry či medzi na oknách.

Pasca na komáre a vínne mušky

8

Kúsky ovocia nakrájajte nadrobno a vložte do nádoby. Vrch nádoby prikryte fóliou a urobte v nej zárez. Mušky čoskoro nájdu cestu dnu, avšak von sa už nedostanú.

Originálny vzor na stene

9

Ak chcete vytvoriť originálnu kreáciu na stenu, stačí ak n natretú stenu priložíte fóliu a potom jednoducho odstránite. Na povrchu ostane po fólií jedinečný vzor.

Vždy čistá chladnička

10

Rozliata polievka alebo kečup v chladničke, nám vedia poriadne pokaziť deň. Stačí, aby ste pokryli fóliou a podľa potreby fóliu jednoducho vymieňali. Je to omnoho jednoduchšie a pohodlnejšie riešenie, ako neustále drhnutie regálov.

Na chudnutie a pre krásu

11

Niektorí ľudia si účinky fólie nevedia vynachváliť aj pri chudnutí. Problémové partie si jednoducho zabalia do fólie a nechajú pôsobiť. Zvlášť efektívna je vraj táto metóda v boji proti celulitíde.

Pomocou fólie tiež môžete zvýšiť účinok masky na tvár (či už ide o čistenie alebo výživu pleti). Fólia zabezpečí, že látku budú prenikať do kože účinnejšie a rýchlejšie.

Žiadne kvapky mimo pohára

12

Ak organizujete detskú oslavu, nechcete nachádzať rozliaty džús po celom byte, zabaľte vrch pohárov do fólie a urobte v nich otvory slamkou. V lete vám fólia ochráni nápoje pred osami a iným hmyzom.

Rezané kvety dlhšie čerstvé

13

Ak chcete, aby kytica vydržala dlhšie čerstvá, zabaľte konce stoniek do mokrej servítky a obaľte fóliou. Kytica vydrží dlhšie čerstvá a kvety krásne.

zdroj: takprosto