Úžasne jednoduchý a chutný pudingový dezert: Táto maškrta vás vráti do detstva!

Tie najjednoduchšie veci sú často tie najlepšie. Stačí len správne skombinovať chute a je to. Ako deti sme sa vždy tešili, keď nám mamina urobila puding. Občas len samotný, občas s piškótami, či zaváranými čerešňami.

Tie najjednoduchšie veci sú často tie najlepšie. Stačí len správne skombinovať chute a je to. Ako deti sme sa vždy tešili, keď nám mamina urobila puding. Občas len samotný, občas s piškótami, či zaváranými čerešňami. Niekedy sme pri jedení miesto lyžičiek použili klasické bebe kekse a rovno sme si pri každom súste aj odhryzli :) Ak to u vás bolo podobné, tento pudingový dezert vás vráti do detstva. Pripomeňte si ho teraz napríklad s vašimi detičkami, či vnúčatkami. Pri príprave tejto dobroty vám pokojne môžu asistovať. Je to veľmi jednoduché.

Potrebujeme:

2 balenia kakaového pudingu

6 šálok mlieka

1 lyžicu masla

1 lyžicu čokoládovej nátierky

1 balíček práškovej šľahačky

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

2 balenia klasických BEBE keksov

Postup:

Všetok pudingový prášok vysypeme do hrnca a zalejeme mliekom.

Pridáme maslo, čokoládovú nátierku a premiešame, kým sa hmota nespojí. Nalejeme do misky a pripravíme si šľahačku. Tú potom zašľaháme mixérom do pudingu. Kekse naukladáme na dno formy a na to rovnomerne navrstvíme krém.

Takto striedame vrstvy krému a keksov.

Poslednú vrchnú vrstvu bude tvoriť krém. Necháme vychladnúť a dáme do chladničky stuhnúť. Nakoniec môžeme vrch posypať napríklad strúhaným kokosom, alebo mletými orechmi. Nakrájame a podávame. Prajeme vám dobrú chuť!